„Železná“ sekce triatlonistů Authoru už je bronzová na světě

17.06.2003 -
Železná“ sekce triatlonistů Authoru už je bronzová na světě Praha - Nejsilnější „železnou“ sekci mají triatlonisté čerstvě zformovaného Author teamu Praha. Petr Vabroušek a Jan Strangmüller se zasloužili o dvě třetiny historické bronzové medaile českého družstva na nedávném světovém šampionátu na dlouhých tratích na Ibize.
Praha - Nejsilnější „železnou“ sekci mají triatlonisté čerstvě zformovaného Author teamu Praha.
Petr Vabroušek a Jan Strangmüller se zasloužili o dvě třetiny historické bronzové medaile českého družstva na nedávném světovém šampionátu na dlouhých tratích na Ibize.
Vabroušek tam skončil 11., což je dosud nejlepší umístění Čecha, a Strangmüller 20. Třetím do party byl 17. pardubický Vodehnal.

„Součet individuálních výkonů ukazuje sílu dlouhého triatlonu v Česku,“ oceňuje Vabroušek, bratr známého veslaře Michala, který už v Praze působí delší dobu v Dukle.
Přitom ani jednomu z triatlonistů neobvyklá délka (4-120-30) mistrovského závodu nevyhovuje. „Museli jsme hodně trénovat rychlost,“ shodují se. Navíc hned začátkem sezony.

„Rozhodující úseky, posledních šedesát kilometrů kola a dvanáct běhu mi hodně scházejí,“ přidává Vabroušek. Jeho lenost mu prý pomohl nejvíc rozehnat na dálku trenér Cingálek e-maily až z Koreje, kde připravuje národní výběr.
Vabroušek je závodní typ. Na sezonu se rozehříval v únoru na Ironmanovi v Malajsii, kde skončil čtvrtý a překonával padesátistupňovou teplotní bariéru.
To Strangmüller zůstal po letech přes zimu v Praze. Přivydělává si sestavováním tréninkových plánů. Jeho svěřenec herec Martin Vacek zaběhl pražský maraton za 4:04, což na absolutního nováčka vůbec není špatný výkon. „Škoda, že Dejdar s Čenským ještě onemocněli,“ upozorňuje na své další „koně“.

Oba přestoupili do nového týmu kvůli kolu. „Poprvé jsem našel kvalitní domácí značku,“ říká Vabroušek, který přišel z konkurenčního Olympo teamu. „Tam se také jednoznačně preferuje olympijský triatlon a já byl vždy samostatná jednotka tak trochu bokem,“ posteskne si jeden z dvaceti nejlepších železných mužů planety.
Obrovské tréninkové dávky většinou způsobují osamocenost v přípravě. „Jsem rád, když mám u sebe rodinu,“ říká Vabroušek, který žije v Malenovicích u Zlína, ale manželku se synkem bere s sebou, jak mu to jen finance dovolí. Přes zimu se také jako spoluautor podílel na reprezentační knize Triatlon.
Strangmüller dává přednost velkoměstu. Trénuje v Praze nejčastěji s Karlem Hájkem, s nímž se také věnují modellingu. „Karel teď chodí na přehlídky pro Steilmann, já jsem zase fotil plavky pro luxusní časopis Dolce vita.“ K tomu stihne i dálkové studium trenéřiny na FTVS.

Plány však mají společné. Srpnové mistrovství Evropy v Dánsku. „Můžeme dosáhnout ještě výš než na bronz,“ věří si. I přes to, že případného dalšího člena družstva Lukáše Vrobela srazilo auto a sezona pro něj skončila.

Vadí jim také rozháraná domácí sezona. „Někteří pořadatelé si berou závodníky jako rukojmí ve svých sporech s funkcionáři. To nás hodně poškozuje,“ říká Strangmüller.

Jako každý rok mají před sebou velký cíl. Havaj - Mekku všech triatlonistů.
Oba loni překonali české maximum. Vabroušek pokořil bájnou hranici devíti hodin a elitní dvacítku, Strangmüller skončil jen těsně před jejími branami. Chtějí víc.

Hodnocení:
Přečteno 115x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
3.8.20ČESKÉ TITULY V DLOUHÉM TRIATLONU ZÍSKALI REKORDNÍ ŘENČ A KŘIVÁNKOVÁ
1.8.20XTERRA ČESKÝ POHÁR ZAVEDE TRIATLONISTY DO MOSTU
29.7.20Švýcarský Gigathlon bude letos jen v Česku. V Mělníce a okolí
27.7.20Grebík ovládl potřetí Valachy Man, Wohl prodlužuje vítěznou sérii v Pardubicích.
23.7.20Nová výzva pro hobby sportovce i vrchol sezony pro triatlonisty
22.7.20Jubilejní Valachy Man je už tento víkend, místa ve startovní listině ještě jsou
21.7.20Mým hnacím motorem je vystoupení z komfortní zóny, říká Jan Hrubý
20.7.20Triatlon Babice, Hulmen Triatlon nebo Welzlův kvadriatlon
13.7.20Je to pro mě neskutečný pocit zadostiučinění, říká Pavel Wohl
10.7.20Přes zimu jsem se věnoval sprintům a vyplatilo se, říká Jan Volár