Na půlce v Taupo a Bahrajnu řádili nejen Langhammer a Kočař

9.12.2019 -
Posledním závodem v letošním roce pro Jakuba Langhammera byla půlka na Novém Zélandu, kde vybojoval krásné 5.místo. V rychlém závodě v Bahrajnu byl nejlepší z Čechů Lukáš Kočař, který časem 3:38:32 obsadil 8.místo a vylepšuje české maximum na této trati. Ve stejném závodě posunul Kristian Blummenfelt světové maximum na 3:25:21. Ve věkové kategorii vítězí na Novém Zélandu David Martin. Z Bahrajnu si stříbro veze Jana Sládková.

Taupo 70.3 - half distance

Na Novém Zélandu se Jakub Langhammer postavil na start svého letošního posledního závodu, ve kterém se sešla velice silná konkurence. Celkovým vítězem se stal v čase 3:49:24 místní borec Kyle Smith, který se spolu s australským závodníkem Maxem Neumannem odpoutali v cyklistické části od zbytku startovního pole a do závěrečného půlmaratonu si přivezli náskok kolem 5 minut. V závěrečné části triatlonu měl o něco více sil Kyle Smith, který závod vyhrál s náskokem pouhých 10 vteřin před druhým australanem. Jakub již v plavecké části ztratil kontakt s prvními závodníky a jejich náskok, který byl po plavání přibližně 2 minut už nedokázal stáhnout. Kuba zaběhl velice slušný půlmaraton za 1:15:48, který mu vynesl krásné 5.místo mezi profíky a čas 3:59:18.

Kuba hodnotí závod na svém profilu takto: ”Podium dnes nedopadlo, ale není důvod být naštvaný! Ba naopak, dnes se mi závodilo fakt dobře a s výsledkem jsem spokojený! Sešla se tu kvalitní konkurence hlavně ITU borců, kteří nám uplavali rozdílem třídy, a tak se bojovalo o 4. místo. Musím říci, že tento závod je fakt nádherný a náročný, tak snad budu mít šanci zde příští rok závodit na Mistrovství Světa. Tohle byl pro mě poslední závod letošního roku (čtvrtý závod za posledních 7 týdnů), takže teď nohy nahoru, vyléčit zranění a přemýšlet co za závody příští rok.

V závodě však Česko nezůstalo bez medaile! David Martin totiž nenašel ve své věkové kategorii konkurenci a zvítězil ve skvělém čase 4:12:29. Celkově ze všech závodníků se David umístil na 13.místě.

1. Hannah Wells (NZL) 4:21:26 S 26:57 T1 4:13 B 2:24:58 T2 1:04 R 1:24:36

2. Felicity Sheedy-Ryan (AUS) 4:24:52 S 25:44 T2 4:04 B 2:31:26 T2 1:02 R 1:22:38

3. Grace Thek (AUS) 4:26:42 S 26:51 T2 4:27 B 2:30:28 T2 1:02 R 1:23:56

podrobné výsledky

Bahrajn 70.3. - half distance

Na ostrovním státě v jižní části Perského zálivu se závodilo na velice rychlých, ale podle informací z hodinek některých závodníků také kratších tratích polovičního ironmana. Závod měl podle závodníků v cyklistické části pouze 87km místo tradičních 90km. Přesto tato nejspíše kratší trať nemění nic na tom, jaké skvělé výkony jsme zde mohli vidět. Držitel nejrychlejšího času na této trati z minulého roku Kristian Blummenfelt opět překonal svůj rekord a nové maximum stanovil na 3:25:21. V ženách se z vítězství v čase 3:52:51 radovala britka Holly Lawrence.

V závodě se v Profi kategorii představili také Lukáš Kočař a David Jílek. Lukáš předvedl vyrovnaný a velmi dobrý výkon ve všech částech závodu a obsadil 8.místo v novém českém rekordu na těchto tratích v čase 3:38:02. David Jílek si také nevedl špatně, ale na ty nejlepší závodníky nestačil. V závodě obsadil 18.místo a vylepšil si také své osobní maximum na 4:05. Závod David popisuje na svém profilu takto: “Krásný zavod, letos již poslední. Vše jsem šel naplno a na běhu už byl cítit nedostatek intenzivnějšího tréninku běhu, na víc prostě nebylo, ale achilovky jsou již skoro ok, takže se budu těšit za měsíc na Sahaře!

Ve věkových kategoriích v závodě závodili další 3 čeští triatlonisté. Nejrychlejší byl Jan Lepier, kterému se časomíra zastavila na čase 4:10:31 a ve své kategorii obsadil 6.místo. Dalším závodníkem byl Tomáš Pritasil, který závod zvládl za 4:45:01 a Jana Sládková, která do cíle doběhla na krásném 2.místě ve své kategorii v čase 5:09:21.

(zdroj: facebook Lukáš Kočař)

Muži Pro :

1. Kristian Blummenfelt (NOR) 3:25:21 S 2:26 T1 1:45 B 1:52:03 T2 2:09 R 1:07:00

2. Daniel Baekkegard (DEN) 3:29:16 S 22:24 T1 2:06 B 1:52:01 T2 2:04 R 1:10:44

3. Casper Stornes (NOR) 3:33:06 S 22:30 T1 1:59 B 1:51:56 T2 2:18 R 1:14:26

4. Mark Buckingham (GBR) 3:35:44 S 23:09 T1 1:46 B 1:55:46 T2 2:24 R 1:12:41

5. Aleksey Kalistratov (RUS) 3:37:15 S 23:31 T1 2:12 B 1:56:13 T2 2:01 R 1:13:19

6. Ben Kanute (USA) 3:37:58 S 22:20 T1 1:46 B 1:52:20 T2 2:01 R 1:19:33

7. Marcus Herbst (GER) 3:38:05 S 25:00 T1 1:53 B 1:52:36 T2 2:10 R 1:16:28

8. Lukás Kocar (CZE) 3:38:02 S 23:37 T1 1:49 B 1:56:30 T2 2:28 R 1:14:10