Evropský šampionát ovládli Frodeno a Ryf

10.07.2018 -
Jan Frodeno a Daniela Ryf dominovali ve Frankfurtu, Lisa Norden a Florian Angert zvítězili v Jönköpingu. Z Čechů se blýskl Miroslav Richter, který zajel skvěle ve Frankfurtu.

European Championship, Ironman Frankfurt – full distance

Jan Frodeno na své cestě za vítězstvím prolomil traťový rekord v maratonu, když běh zvládl za 2:39:06. Navíc k tomu přidal skvělý plavecký (48:42) a cyklistický čas (4:28:36) a cílem proběhl v čase 8:00:59, přičemž druhého v cíli porazil o více jak 7 minut. Druhý skončil Patrik Nilsson a třetí místo bral úřadující světový šampion Patrick Lange.

V ženách byla naprosto suverénní Daniela Ryf, která zajela traťový rekord na kole (4:40:55) a i její celkový čas 8:38:44 znamenal nové vylepšení ženského maxima. Navíc zvítězila o téměř půl hodiny a v celkovém pořadí i mezi muži brala neuvěřitelné 7. místo. Druhá za ní skončila Sarah True, která oslnila především svým běžeckým výkonem (2:54:58), třetí místo brala Sarah Crowley.

Nejrychlejší z Čechů byl Miroslav Richter, který finišoval na 6. místě ve své AG v čase 9:15:05, celkově to pro něj znamenalo 25. místo i mezi profesionály.

Ironman 70.3, Jönköping – half distance

Stříbrná olympijská medailistka z Londýna (2012) Lisa Norden je zpátky ve vítězné formě, tentokrát ve středním triatlonu. Její vítězství na domácí půdě se zrodilo díky nejrychlejšímu plaveckému výkonu (25:34), druhému nejrychlejšímu času na kole (2:18) a třetímu nejrychlejšímu půlmaratonu (1:29:17) mezi ženami. Druhá za ní skončila Kimberley Morrison (nejrychlejší cyklistka) a třetí Kerry Morris (nejrychlejší běžkyně).

V mužském závodě nenašel přemožitele Florian Angert. Jeho největším vyzyvatelem byl Pieter Heemeryck a Max Neumann. Angert nejrychleji zaplaval, v závěsu za ním se ale pohyboval Pieter, který Němce stíhal až do druhého depa. Těsný závod pro sebe nakonec rozhodl Florian, který se v cíli radoval z 19s náskoku před Belgičanem.