Čtyřikrát TOP10 pro české barvy v elitní kategorii a druhé vítězství Alistaira Brownleeho.

8.05.2017 -
Uplynulý víkend byl nabitý závody na polovičních distancích. Na skvěle obsazeném americkém šampionátu dominoval Alistair Brownlee. Z Čechů dosáhl na nejlepší umístění Přemysl Švarc, kdy na půlce v Rimini obsadil 7. místo. Ve Vietnamu se pak Jakubovi Langhammerovi povedla premiéra v elitní kategorii, skončil na 8. místě.

Challenge Rimini/ half distance

Závod po roce opět vyhrál Giulio Molinari, který o svém vítězství rozhodl tradičně na kole. V ženách také díky nejlepšímu výkonu v cyklistické části zvítězila Anja Beranek.

Hned čtyři čeští závodníci a jedna závodnice se postavili na start v profi kategorii. Nejlépe si vedl Přemysl Švarc, který především výborným během vybojoval 7. místo. V TOP10 ho ještě doplnil Jan Volár na 10. místě. Pavel Petrásek hájící barvy Etriatlon Teamu pro sebe vyrovnanými výkony ve všech disciplínách uzmul solidní 11. místo. Čtvrtý do party, Tomáš Řenč, skončil na 20. místě.

Simona Křivánková se 4. nejrychlejším během probojovala na konečné 10. místo v elitní vlně. Její manžel Josef Křivánek nedal svým soupeřům šanci a zvítězil ve své age group.

Výsledky českých závodníků a závodnic:

MPRO: 7. Přemysl Švarc za 4:13:39, 10. Jan Volár za 4:16:52, 11. Pavel Petrásek za 4:18:31, 20. Tomáš Řenč za 4:26:55

ŽPRO: 10. Simona Křivánková za 4:57:04

M35-39: 1. Josef Křivánek za 4:37:52, 8. Ondřej Teplý za 4:46:35

M30-34: 11. Pavel Franc za 4:54:46

Ironman 70.3 Vietnam/ half distance

Ve „vietnamském pekle“ úspěšně bojoval Jakub Langhammer, který obsadil výborné 8. místo v elitní kategorii. Mohl si tak vyzkoušet závodit po boku s takovými borci jako je Peter Van Berkel, Luke McKenzie, Pete Jacobs nebo Michael Raelert. Prvně jmenovaný celý závod ovládl, další tři zmínění závod nedokončili.

Ironman 70.3 St. George/ half distance

Velmi sledovaným závodem se i díky účasti Alistaira Brownleeho stal závod v severoamerickém městě St. George, kde se konal americký šampionát ve středním triatlonu. Sešlo se tu tedy velmi kvalitní startovní pole, hned 12 borců stlačilo svůj čas pod hranici 4 hodin! Ze všech nejrychlejší byl ale opět Alistair, který tak ukázal, že jeho předchozí vítězství nebylo náhodné. Tento Brit závod vyhrál především díky 2. nejlepšímu výkonu v cyklistické části. Jeho čas 2:01:39 byl dokonce i rychlejší než výkon Sebastiana Kienleho! Na druhém místě nakonec skončil Lionel Sanders, který za Britem zaostal pouze o 33s! Třetí pak skončil o další 4 minuty zpět právě Sebi Kienle.

Britskou dominanci potvrdila vítězstvím Holly Lawrence, která dosáhla na neuvěřitelný čas 4:12:07. Oba vítězové mají tak jistotu účasti na zářijovém MS.