Víkend byl plný triatlonu i s českým zastoupením

9.05.2016 -
Ironman 70.3 Mallorca, Ironman Vietnam, Challenge Taiwan a Challenge Rimini half, to jsou závody, které dominovaly tomuto víkendu. Byly k vidění i výkony zástupců České republiky. Nejvýraznější výsledek vybojovali Filip Ospalý ve slunné Itálii a Radka Vodičková ve Vietnamu. Více v článku.

Ironman Mallorca 70.3 oslavila šesté narozeniny. Tradičně slunný závod se v letošním ročníku předvedl i ve své stinné stránce. Vítr, déšť a chlad dokonale prověřily takřka 4000 účastníků z celého světa. Největším favoritem mužského závodu byl mladý Němec Andreas Dreitz, který zde 2x zvítězil. Rivalem mu měl být Brit Tim Don, který zde zvítězil při premiéře na plné distanci. Promluvit do celkového pořadí měl v plánu i Belgičan Bart Aernouts. Závod se vyvíjel podle předpokladů. Dreitz se brzy odpoutal od soupeřů a vyrazil vstříc hattriku. Tim Don závod opustil na třicátém kilometru. Aernouts dotahoval čelo po ztrátě z plavání a v konečném účtování vybojoval 2. místo. Závod ovládl Němec Dreitz. Trio nejlepších doplnil Rakušan Steger. Tomáš Mika finišoval na 24. místě.

V ženách se po zranění ruky na Mallorce představila olympijská šampiónka Nicola Spirig. Ta se nejlépe vypořádala s úvodní plaveckou částí. V kopcovité cyklistice ale dominovala Němka Laura Philipp, která deklasovala ostatní soupeřky. V běhu držela konstantní tempo a v cíli se objevila jako první žena. Druhé místo obsadila Švýcarka Spirig. Třetí místo patří Britce Emmě Pallant. Hvězdou závodu měla být Camilla Pedersen, která si pár dní před startem zlomila klíční kost.

České stopy:

35-39: Jiří Pospíšil (90. místo 5:21)

40-44: Petr Michovský (8. místo 4:48), Pavel Nádeník (198. místo 5:51)

Challenge Rimini Half

Loni se v letovisku Rimini konalo mistroství Evropy ve středním triatlonu. Z vítezství se tehdy radoval Filip Ospalý. Letos do závodu vstupoval se stejnými ambicemi – tedy vyhrát. Hlavním soupeřem mu měl být domácí Ital Molinari, který vrátil Ospalému loňskou porážku a radoval se tak z vítězství na domácí půdě. Druhé místo má Rakušan Bittner. Filip Ospalý se letos musí spokojit se třetím místem. V ženách závod opanovala veteránka Vlerken, která se prosadila před Britkou Cave a Němkou Viellenher. Simona Křivánková obsadila šesté místo v ženách profesionálkách.

Ironman Vietnam 70.3

Ve Vietnamu se mezi muži prosadil Francouz Cyril Viennot. Druhé místo obsadil Australan Van Berkel, trio nejlepších doplnil jeho krajan Luke McKenzie. V ženách se z vítězství radovala Švýcarka Caroline Steffen, za kterou o tři minuty zaostala Češka Radka Vodičková. Ženské pódium doplnila Australanka Liz Blatchford.