Víkendu kralovali veteráni

8.03.2016 -
Uplynulý víkend přinesl hned několik velkých překvapení. Neuvěřitelnou formu předvedli čtyřicátníci Brown s Alexandrem. Další pódiové umístění bere Radka Vodičková. Čtete více v následujícím článku

Ironman New Zealand byl dějištěm velké triatlonové bitvy. Veterán Brown proti rychlíkům jako je Hanson, Bozzone či Joe Skipper. Zkušený Brown nenechal nikoho na pochybách o své výkonnosti ve 43 letech. Triatlonový „Bjoerdalen“ ve veteránském věku měl závod pěvně pod kontrolou. Největším rivalem mu byl Brit Skipper, který podle předpokladů dominoval v cyklistické části, avšak dlouho trvalo, než vytáhlý Brit smazal své manko po plavecké části na vedoucí skupinu. Rozhodnout o vítězi měl až závěrečný maratón. Tradičně se na Novém Zélandu běhá rychle a ani letošní ročník nebyl výjimkou.  Brown nasadil strhující běžecké tempo, Skipper ale odpověděl stejně rychlým krokem. K radosti domácího publika se v cílovém prostoru objevil Cameron Brown, který si na své konto připsal již 12. vítězství na tomto závodě! Druhé místo patří Skipperovi. Třetí je Brownův krajan Callum Millward. Za zmínku stojí běžecký čas Američana Hansona, který maratónem prolétl za 2:41. Mezi ženami dominovala Američanka Meredith Kessler, která zná ten pocit zvítězit na Novém Zélandu. Letos finišovala v čase pod 9 hodin. Druhé místo obsadila Britka Lucy Gossage, třetí je Carie Lessler z Nového Zélandu.

Ironman 70.3 Subic Bay Philippines

Na Filipínách dominoval nestárnoucí Alexander, který stejně jako Brown už dávno oslavil čtyřicáté narozeniny. Alexander ukončil kariéru v Ironmanu a zaměřil se na poloviční distanci, kde i přes pokročilý věk patří do světové špičky. Alexander o svém vítězství rozhodl až v závěrečném běhu, kde mladším soupeřům nedal šanci. Druhé místo obsadil Němec Lange, trio nejlepších doplnil Australan Tim Reed. Zajímavou podívanou přinesl ženský závod. Dlouho na čele závodu bojovalo duo Vodičková – Steffen, nakonec se v lepší běžecké formě ukázala Švýcarka Steffen. Radka Vodičková po spanilé jízdě v cyklistické části obsadila druhé místo. Bronz má Australanka Lee Duke. Závodu se zúčastnila i německá legenda Jurgen Zack, který se řadí do generace německých super cyklistů. Zack suverénně ovládl svoji věkovou kategorii.

Ironman 70.3 Buenos Aires

V Buenos Aires byl k vidění souboj dvou mužů. Ben Hoffman a Sam Appleton bok po boku spolu strávili skoro celý závod. O vítězi rozhodl až poslední kilometr, kdy Australan Appleton Američanovi nastoupil. Rozdíl mezi prvním a druhým mužem činil pět vteřin. Třetí skončil rovněž Američan Ben Collins. V ženách se z vítězství radovala Britka Kimberley Morrison. Stříbro patří Američance Greisbauer, bronz domácí Monticelli.

Ocean Lava Tenerife half

Seriál závodů Ocean Lava zahájil další sezónu. Vlajkovou lodí tohoto seriálu je Ocean Lava Lanzarote, který se koná koncem evropské sezóny. Historie závodu na Lanzarote pamatuje vítěze jako je Vanhoenacker. Letos se na horké půdě představí Frederik Van Lierde. Prvním závodem seriálu, který čítá 9 závodů byl Ocean Lava na Tenerife. Závod ovládl Polák Karas, druhé místo obsadil domácí Španěl Corrales, třetí místo má Čech Tomáš Mika. Mezi veterány 2. místo vybojoval Petr Michovský. V ženách si nejlépe počínala Irati Ares. Druhé místo patří Nizozemce Beucken. Trio nejlepších doplnila domácí Montesdeoca.