Ospalý zahájil závodní sezónu, Vabroušek startoval u protinožců

22.02.2015 -
Víkend byl plný triatlonu. Filip Ospalý testoval formu před blížícím se Challenge Dubai. Vabroušek startoval na oblíbeném Challenge Wanaka. Na Filipínách se konala půlka, kde původně měla startovat i Radka Vodičková. Podrobněji v článku.

Tri Yas Marina Circuit – tento víkend se konal v Abu Dhabí olympijský triatlon se zakázanou jízdou v háku. Závod probíhal, jak jinak než na závodním okruhu F1 Marina Circuit. Otestovat svojí formu přes blížícím se Challenge Dubai, chtěl i Filip Ospalý. Ten nedávno absolvoval soustředění na Fuerteventuře se svěřencem Luboše Bílka s Mauricem Clavelem. Závod opanoval Švýcar Reudi Wild. Druhý doběhl Manuel Kung a třetí Ospalýho sparing partner Maurice Clavel. Filip Ospalý finišoval na 6. místě.

Challenge Wanaka - v únoru se tradičně koná Challenge Wanaka na Novém Zélandu. Petr Vabroušek patří již k relikviím tohoto závodu, vždyť poprvé zde startoval v roce 2008, kdy finišoval jako šestý. O rok později si pořadím výrazně polepšil a obsadil třetí místo v celkovém pořadí. V roce 2010 bere Vabroušek čtvrté místo. V letech 2011 a 2012 shodně finišuje na šestém místě. Po dvouroční pauze Vabroušek opět nastupuje na start a doplňuje neuvěřitelnou sbírku Top 10 o další kousek – letos Petr uzavírá první desítku. Z vítězství se radoval Dylan McNeice (8:37). Druhé místo obsadil Dougal Allan se ztrátou 2minut. Trojici nejlepších doplnil Courtney Ogden s 12 minutovým mankem na vítěze. V ženách zazářila domácí závodnice Gina Crowford (9:31). Druhou ženou v celkovém pořadí byla Laura Siddal (+11min). Bronz vybojovala Michelle Bremer (+20min).

Challenge Philippines – stále oblíbenější je půlka na Filipínách, která přilákala na start velmi silné pole profesionálních závodníků. Ve startovní listině původně figurovala i Radka Vodičková, která loni zde obsadila druhé místo za Emmou Pooley. Emma Pooley se na startu objevila i letos a potvrdila roli favoritky. Vele úspěšná cyklistka se umí prosadit i v triatlonu. Pooley je několikanásobnou šampionkou Velké Británie v časovce, úspěchy sbírá i na dráze, či v etapových závodech. Kromě toho Britka umí zajet kvalitně i v triatlonu. V roce 2013 opanovala extrémního Swissmana, v Curychu finišuje jako pátá. Mužský závod opanoval Ital Domenico Passuello. Druhé místo bral Dán Rasmus Petraeus, třetí místo patří Australanovi Robbinsovi. Favorizovaný Dán Croneberg se musel spokojit se čtvrtým místem.