Dozvuky nabitého víkendu – část 2.

5.06.2014 -
Minulý víkend byl triatlonem přímo nabitý. Kromě zmiňovaných závodu Vám přinášíme zbylý výsledkový servis, objasnění Crowieho diskvalifikace, která ho potkala na Ironman 70.3 Hawaii a představení nových členů v seriálu Ironman Europe. Čtěte více.
Ironman 70.3 Pescara Italy

Závod v Itálii na start přilákal hvězdy světového triatlonu. Ve startovní listině figuroval i suverén podzimu Španěl Victor del Corral. Ten se ale musel nakonec v Itálii spokojit s druhým místem. Vítězství bral Jihoafričan Stuard Marias – coby úspěšný xterrák si odskočil na střední triatlon a slavil triumf. Trojici nejlepších na stupních vítězů doplnil Španěl Albert Moreno. Mezi ženami opět dominovala letos neporažená Camilla Pedersen, která deklasovala celé startovní pole.

V Pescaře startovali i Tomáš Přitasil, který finišoval v čase 4:53.

Triathlon Ingoldstadt

V německém městě nedaleko Mnichova se každoročně schází německá triatlonová špička, který si poměřuje síly na olympijském bezhákovém a středním triatlonu. Pravidelným účastníkem je i havajský vítěz Faris Al-Sultan, který dominoval i na letošním ročníku na olympijské vzdálenosti. Mezi ženami zvítězila Sonja Tajsich. Na polovičním ironmanu se z vítězství radoval Jan Raphael. Druhé místo bral Per Bittner, bronz si vyběhl Florian Seifert. V ženském závodě byla největší hvězdou Yvonne van Vlerken, která potvrdila své papírové předpoklady a jasně zvítězila.

Extreman Duren (2-80-20)

Nedaleko Kolína nad Rýnem se konal Extreman triathlon. Největší hvězdou závodu byl Frederik Van Lierde, který přijal pozvánku na tento kopcovitý závod. Van Lierde zvítězil a připsal si na své konto první letošní vítězství.  Lierde pro letošní rok mění zaběhnutý závodní program a místo „své“ oblíbené Ironman Nice, kde drží traťový rekord (8:08), vyrazí do Frankfurtu.

Alexandrova havajská diskvalifikace

Craig ,,Crowie´´ Alexander je jeden z nejzkušenějších závodníků současné doby. Že by mohl ještě něčím kromě své výkonnosti překvapit, by málo kdo tipoval. Ale přeci jen! Ve výsledkové listině na Ironman Hawaii 70.3 má dodatek DQ. Důvodem oné diskvalifikace byla neznalost pravidla o použití moderní kombinézy s dlouhým rukávem - pro plavání bez neoprenu. Alexander již druhým rokem zkouší triatlonový top s rukávem. Pravidla hovoří o tom, že jakmile se plave bez neoprenu, musí plavecká kombinéza nebo triatlonový top končit nad koleny a musí být volná ramena – a právě tento fakt Alexander opomněl.  Na sociální síti Twitter se vyjádřil, že celou odpovědnost bere na sebe pro neznalost tohoto pravidla.

Fotka: LOUIS GARNEAU - this is your finest work ever
(převzato z FB Craiga Alexandra)

Nové přírůstky v Ironman seriálu

V roce 2015 seriál Ironman chystá nové přírůstky v podobě Ironman 70.3 Dublin v Irsku a Ironman 70.3 Kraichgau. Kraichgau byl do letošního roku známý jako Challenge Kraichgau half, který se pod tímto názvem letos pojede naposledy. Příští rok se můžeme těšit na Ironman 70.3, a kromě změny názvu německá klasika přinese i sloty a to jak na MS v 70.3 (100 míst), tak i na Havaj (30 míst)!!!