IM 70.3 Mallorca pro Eneka Llanose

11.05.2013 -
V přenabité konkunreci si nejlépe na Mallorce vedl domácí Eneko Llanos. V ženách si nejlépe vedla Rakušanka Lisa Hütthaler. Veškeré informace v článku.

Úvodní plavecká část vyšla nejlépe Stephanu Poulatovi z Francie. V těsném závěsu za Poulatem byl Zeebroek, Vander Hoogerstraete, Colpaert, Ackermann a následně všichni favorité v čele s Llanosem, Realertem, Ungerem. Bart Aernouts ztratil na prvního něco přes minutu. Náročná cyklistická část zamíchala průběžným pořadím na čele závodu. Do popředí se podle předpokladů dostal Andrew Starykowicz, který jako první opustil druhé depo a vyrazil na závěrečnou běžeckou část. Následován byl Bertrandem Billardem z Francie a Andreasem Dreitzem. S drobnou ztrátou na běh vyrazila skupina favoritů v čele s Raelertem, Aernoutsem, Llanosem. Daniel Unger během cyklistické části začal ztrácet a na běh vyrazil se značným mankem na čelo. Brzy se vykrystalizovala trojice, které si měla rozebrat první tři příčky v celkovém pořadí – Raelert, Aernouts, Llanos. Od 15tého kilometru Eneko Llanos zaútočil a odpoutal se od  Raelerta a Aernoutse, druhý jmenovaný se snažil ještě tempo Španěla akceptovat, ale jeho pokus neměl dlouhé trvání. V cíli se jako první objevil domácí Eneko Llanos, na druhém místě byl Belgičan Bart Aernouts a jako třetí muž v celkovém pořadí byl Němec Andreas Raelert.

(foto ilus. Eneko Llanos)

V ženách si ve vodě nejlépe vedla Švýcarka Rahel Küng, která uplavala celému startovnímu poli. Za Švýcarkou vodu upustily Groves, Beranek, Schmitt a Lewis. Pozdější vítězka závodu Lisa  Hütthaler ve vodě ztratila dvě minuty a Yvonne Van Vlerken ještě další minutu. S náročnou cyklistickou části si nejlépe poradila Nizozemka Yvonne Van Vlerken, která dokázala smazat ztrátu z plavecké části a s spolu s Lisou Hütthaler se vyhouply na čelo závodu. Nizozemka si vytvořila nepatrný náskok na Rakušanku a už se zdálo, že Vlerken si připíše další triumf do sbírky, jenže mladá Rakušanka v závěru půlmaratónu začala zrychlovat a díky nejrychlejší běžecké části zvítězila na třetím ročníku Ironman 70.3 Mallorca. Na druhém místě doběhla Van Vlerken a na třetím místě Britka Lucy Gossage.