St. Pölten? To je precizní organizace, říká Tomáš Mika

24.05.2011 -
Pokud zvažujete v příštím roce účast na rakouském závodě série IM 70.3 v St.Pöltenu, rozhodně si nenechte ujít rozhovor s Tomášem Mikou, který v kategorii M18 skončil na druhém místě a popisuje organizaci závodu.
Tomáši, jak jsi spokojen se svým výkonem v rakouském St.Pöltenu? Ohodnotíš své jednotlivé disciplíny?
Celkově to mohlo být o něco rychlejší, takže spokojený jsem částečně. Plavání mi vyšlo, ve vodě jsem se cítil dobře a pohlídal jsem si skupinu, se kterou jsem plaval. Mírné rozpaky mám z cyklistické části. Do poloviny se jelo dobře, potom zesílil vítr, začal se vlnit terén a já jsem začal ztrácet. Běh byl už ale zase dobrý. V závodu jsem ale nedokázal ze sebe vymáčknout vše. Celkově jsem dopadl 44. a v kategorii M18 jsem bral druhé místo a tím jsem měl právo na slot na MS do Las Vegas.

Pokud někdo zvažuje účast v závodě příští rok, popíšeš, jak vypadají tratě? Doporučuješ závod?
Plavání je charakteristické tím, že se plave ve dvou jezerech s poměrně dlouhým přeběhem mezi nimi. Voda byla velmi čistá a měla asi 19stupňů.
Cyklistická část zpočátku vedla po dálnici ( podle toho to také jelo), poté začalo první stoupání se sjezdem podél Dunaje, následoval druhý kopec (delší) a pak již vlnitý terén až do St. Pöltenu.
Běh se odehrával na periferii města se dvěma okruhy. Zpestřením pro závodníky byla sportovní aréna plná diváků, kterou jsme pětkrát probíhali. Diváci byli bezvadní a vytvářeli skvělou atmosféru. Závod tedy jednoznačně doporučuji. Není to daleko od Prahy, asi 4h autem.

V St.Pöltenu se startuje intervalově s kolika závodníky jsi stál na startu?
Byli jsme rozdělení podle věkových kategorii, já jsem závodil v kategorii M18 a společně s námi stáli na startu i M25. Startovali jsme pět min po profících, a sešlo se nás okolo 400, přesně nevím.

Měl jsi přehled o svých soupeřích?
Částečně ano, díky přítelkyni Markétě, která mi hlásila, jak si v závodě vedu. Bez ní bych asi nevěděl, jak na tom jsem.

Jak se ti líbila organizace závodu?
Organizace byla neskutečná. Kompletní servis, zajištění, zabezpečení, naprostá senzace. Vše bylo jasné a přehledné. Žádný problém v tomto ohledu nebyl. Krásné vyhlášení vítězů, pasta párty …

Jak časté byly občerstvovací stanice? Co na nich pořadatelé nabízeli?

PowerBar je partnerem Ironmana, takže vše od této firmy. Byla to pro mě výhoda, protože jsem touto firmou sponzorovaný a na její produkty jsem zvyklý. Věděl jsem, co mi chutná a to jsem si bral. Nabídka byla pestrá: iontové nápoje, voda, cola (v cyklistické i běžecké části), gely různé chuti, na běhu houbičky, ovoce (banány, pomeranče). To vše pravidelně rozmístěné. Myslím, že nikdo hladem ani žízní netrpěl.

Jaké jsou tvé další závodní plány?
Nyní se těším na akademické mistrovství do Poděbrad v rámci Tri Tour. V Česku se soustředím právě na tento pohár, který mě láká díky bezhákové cyklistice a vzdálenosti jednotlivých disciplín 0,7 – 30 – 7.
V červenci mám domluvený start v Německém Ingolstadtadu, OhTT bezhákový, kde na startu nebude chybět loňský vítěz Faris Al-Sultan.
Srpen - IM Regensburg. Potom půlka v Rakousku ze serie Challange (Walchsee) a snad v říjnu mezi lávové pole. A když se to nepovede, tak mám v záloze závod IM Barcelona, kde si uděláme s přítelkyní hezkou dovolenou.