Macca vs. Norminator

28.09.2007 -
Zatímco Faris Al-Sultan v posledním čísle Triathlete naznačuje, že Chris McCormack jel v loňském roce při havajském ironmanovi v háku (naplno si to ale říci netroufá), Chris se chlubí tím, jak je na tom letos skvěle po cyklistické stránce a těší se na závod. Nařčení z toho, že by při svém posledním představení v Koně hákoval přičítá spíše temperamentu Němců, než tomu, že by měli nějaký konkrétní důkaz pro toto obvinění.

Letošní vítězství v Rothu, při kterém dosáhl skvěleho času 7:54hod., ho prý nakoplo a užívá si trénink s jedinou vidinou, vyhrát letos konečně v Koně. Po té co odjel v Rothu skvělé kolo (4:16hod.) se znovuzrozeným Thomasem Hellriegelem, jeho sebedůvěra vzhledem vrcholu roku výrazně vzrostla. Trochu jí sice zchladil neúspěch na půlce v Monacu, kde se dost vytrápil v náročných výjezdech a nedoběhl. Macca se proto ihned po závodě vrátil domů do Boulderu aby pokračoval v přípravě.

Že půjde letos především o souboj s Maccou si uvědomuje i Normann Stadler. Aby také ne, když se to objeví při otevření jakýchkoliv triatlonových stránek po celém světě. Na začátku září zahájil tradiční přípravu v San Diegu na obhajobu svého (zatím) posledního vítězství. Je pravděpodobné, že hlavním hnacím motorem přípravy bude právě souboj s Maccou.

O jeho letošní závodní sezóně nelze zrovna hovořit jako o vydařené a dá se očekávat, že se bude chtít ukázat. Sparingem na soustředění mu je Jan Raphael, který vlétl letos nečekaně mezi ironmany a v Koně bude jedním z černých koní.

Ostré budou především dlouhé cyklistické tréninky. Před svým prvním vítězstvím v Koně při nich dokázal Stadler prohánět Jurgena Zacka. Od společných tréninků s Raphaelem si pak slibuje především posun v plavání a zrychlení v běhu, kde ho bude tento skvělý krátkotraťař prohánět. To by měla být záruka, že bude Normann na souboj s Maccou dobře připraven.


Macca
Macca


Norminator¨s bike


Norminator


Hodnocení:
Přečteno 720x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
25.9.20CZECHMAN Triatlon bude! Závodníci půjdou na start ve vlnách
23.9.20UltraVabroušek překonal světový rekord
20.9.20DUATLONOVÉ DÉJÀ VU: TITULY MAJÍ POLÁČKOVÁ A BEDNARSKÝ
20.9.20SUPERSPRINT TRIATLON ZLÍN ZAKONČIL POHÁROVOU SÉRII. ATRAKTIVNÍ ZÁVOD OVLÁDLI GREBÍK A HRUŠKOVÁ
19.9.20Všem obhajobám na světovém Gigathlonu aplaudoval Mělník
18.9.20S druhým místem jsem moc spokojený, říká Tomáš Řenč po Doksyrace
14.9.20KŘIVÁNKOVÁ DÁL VLÁDNE CZECHMAN TOUR. VYHRÁLA I DOKSYRACE
14.9.20Světový pohár v Karlových Varech ozářily triatlonové superhvězdy! Zvítězili Francouz Vincent Luis a Bermuďanka Flora Duffyová
14.9.20Český pohár ovládli ve Varech Grabmüllerová a Belgičan Matthys
10.9.20Na Světový pohár míří do Karlových Varů triatlonové superhvězdy