Vodíčková a Šmíd zvítězili v zimním triatlonu

2.02.2004 -
Ve čtvrtek byla v Jablonci n.N. nefalšovaná zima( -6 C, napadlo až 30 cm nového sněhu ). V neděli bylo ale vše jinak!!! Výrazné oteplení, 5 C nad nulou, zatažená obloha, občas dešťové přeháňky. Možná také proto bylo letos startujících méně.V neděli se Jablonci nad Nisou uskutečnil již 15.ročník závodu nazvaný Jablonecký zimní triatlon, který obnáší kombinaci 500m plavání v bazénu, 5 km na běžkách a 3,5 km běhu okolo jablonecké přehrady. (Josef Mužíček)

Vodičková (TT Bižuterie) a Šmíd ( TK Slavia VŠ Plzeň )

absolutními vítězi 15.ročníku Jabloneckého zimního triatlonu

Ve čtvrtek byla v Jablonci n.N. nefalšovaná zima( -6 C, napadlo až 30 cm nového sněhu ). V neděli bylo ale vše jinak!!!  Výrazné oteplení, 5 C nad nulou, zatažená obloha, občas dešťové přeháňky. Možná také proto bylo letos startujících méně.

V neděli se Jablonci nad Nisou uskutečnil již 15.ročník závodu nazvaný Jablonecký zimní triatlon, který obnáší kombinaci 500m plavání v bazénu, 5 km na běžkách a 3,5 km běhu okolo jablonecké přehrady.

Pořadatelé z triatlonového oddílu TJ Bižuterie za pomoci plaveckého oddílu a dalších příznivců přivítali na startu celkem 20 účastníků v 7 kategoriích.

Žáci plavali poloviční vzdálenost, tedy 250m a nejrychleji si vedl Novák( Bižuterie)

za 3:45 min. a Lhotová (Labe TRI CLUB) za 3:14 min.

Vzdálenost 500m v bazénu zvládl nejrychleji Pavel Mužíček z TT Bižuterie , který trať zaplaval

za 5:36,1 min a Vodičková ( TT Bižuterie ) za 6:37,9 min..

V lyžařské části nejrychlejšího času dosáhl Šmíd (TK Slávia Plzeň)- 16:36min., což je vzhledem k počasí velmi pěkný výkon. V ženských kategoriích byla nejrychlejší Vodičková

za výborných 17:14min.

Do běžecké části závodníci vybíhali tzv. Gundersenovou metodou, tedy nejrychlejší v součtu plavání a lyží jako první a za ním v příslušných odstupech části potom ti ostatní.

Do cíle tedy přiběhl jako první nejlepší závodník po třech disciplinách.

Protože po dvou disciplinách tři borci Mužíček Pa., Konopka a Šmíd dosáhli stejného součtu, vybíhali do běžecké části najednou, což se v historii závodu ještě nikdy nestalo!

Konopka se Šmídem běželi dlouho společně, pak zaútočil Jaroslav Šmíd a podařilo se mu odpoutat od Antonína Konopky ( TT Bižuterie ), který doběhl druhý. Třetí skončil Mužíček Pa.

Nejrychleji absolvovali běžeckou část Šmíd a Minařík(Atex Zlín) za 11:44min.

Mezi ženami dosáhla nejrychlejšího času Vodičková – 12:37min. a suverénně zvítězila.

Z výsledků:

Žáci                  1.Novák Pa.                  Bižuterie                       45:09

Žačky               1. Lhotová                     Labe TRI CLUB             39:04

2. Kuříková                    BiJa                             42:33

Dorostenci        1. Rota                                     TT Bižu             43:36

3. Lhota                        TC Neratovice    43:55

Závod se uskutečnil zásluhou nadšení oddílu triatlonu a TJ Bižuterie, za přispění města Jablonce n.N., OST Jablonec n.N., DISK SPORT, Red Bull ČR, NEROX s.r.o.

Jablonecký zimní triatlon byl prvním závodem Jabloneckého poháru, který zahrnuje 4 tradiční závody pro širokou veřejnost.

Ředitel závodů Mgr.Josef Mužíček Vás zve na další akce, které se uskuteční , a to  v dubnu Plavecko-běžecký duatlon, v červnu Jablonecký triatlon a v září Jablonecký podzimní duatlon.