R. Slaba čelí tlaku dezinformační kampaně triatlonových medií

13.06.2003 -
Dovoluji si reagovat na některá témata, která byla prezentována na www.triatlet.cz Český pohár v douhém triatlonu ve Ždáru tento víkend byl opravdu zrušen K výsledkovému servisu v Bělohradě Závody "ČP" které se nejely jako pohár se zpětně započítavat do poháru rozhodně nebudou
Ad) Pilman AXIOM triatlon
Na svazový web jsem umístil zprávu obsahující následující text:
„Na základě rozhodnutí hlavního pořadatele (AXIOM OrBiTt s.r.o) se nekoná tuto sobotu ve Žďáru n. Sázavou Český pohár v dlouhém triatlonu.
Tento víkend se ve Žďáru opravdu ČP v DTT konat nebude, proto tato zpráva rozhodně není dezinformační ani mylná a na jejím znění trvám.

Ad) Triatlon Poděbrady
Považuji od ředitele závodu J. Formánka za neseriózní informovat veřejnost o údajné možnosti dodatečného započítávání závodu v Poděbradech do ČP. Jak by k tomu přišli závodníci, kteří nebudou startovat právě z důvodu, že se o ČP nejedná a zvolí např. alternativní program v zahraničí? O neuspořádání závodu jako ČP v TT rozhodl pořadatel, nikoliv svaz. Za velmi nefér jednání vůči závodníkům považuji především neuveřejnění informace o zrušení zařazení závodu do ČP ze strany pořadatele v dostatečném předstihu. Na můj přímý dotaz v minulém týdnu mi bylo Jardou Formánkem řečeno, že se vše včas dozvím. Předpokládal bych, že se vše včas dozvědí především závodníci (ne v týdnu před závodem s dodatkem, že budou zkráceny finanční odměny).

Ad) Výsledkový servis v Bělehradě
Marek Blažek (SF start and finishing):
Vzhledem k prodloužení času prezentace dospělých závodníků až do doby před startem této kategorie (přesuny startujících mezi kategoriemi veteránů a mužů těsně před startem) jsme bohužel nestihli připravit úplné startovní listiny. Během závodu bylo proto provedeno pouze načítání časů a startovních čísel a dodatečné přiřazování jmen a nacionálií jednotlivých závodníků což zapříčinilo velké zdržení vydání výsledkových listin. Za to se závodníkům a pořadateli ještě jednou omlouváme. Současná aktualizace programových aplikací tomuto problému zamezuje. Dále se ostře ohrazujeme proti tvrzení pana Kubíčka stran výroků typu „feťácké doupě“!

Ředitel závodu Pavel Šubr:
Neočekávaně vysoká účast předem nepřihlášených startujících bohužel zkomplikovala průběh prezentace, která musela být u kategorie dospělých více než o hodinu prodloužena. Některé změny byly prováděny ještě bezprostředně před startem. Závod mládežnických kategorií probíhal od 13 do 14,30h, ale došlo bohužel k nepředpokládanému překryvu se stále pokračující prezentací závodníků do kategorií dospělých. Výsledkové listiny těchto kategorií byly po skončení závodu vydány se značným zpoždním, ale pro okamžité informování závodníků byly nahrazeny výsledkovou tabulí v cíli (zajištěno pořadatelem).

Vyjádření pana Eduarda Čeliše (činovník závodu), adresované panu Michalu Slabejovi: