Jak si vedli Češi ve víkendových závodech?

8.09.2020 -
Ironman v Podersdorfu - Křivánková bere stříbro. Terénní triatlon v Hrádku nad Nisou vyhrává Tomáš Strnad. Krátký silniční triatlon Glassman u Teplic nejlépe zvládl Oto Ottenschlager.

První zářijoví víkend byl triatlonem doslova našlapaný a čeští závodníci si tak mohli vybrat ze všech variant triatlonu.

Triatlon Podersdorf - long distance

Závodníci, kteří mají v hledáčku především dlouhé triatlony se mohli vydat do krásného městečka Podersdorf, kde se konal tradiční festival všech délek triatlonu a jako jeden z mála evropských závodů nebyl letos zrušen. V závodě startovali favorité na celkové umístění Tomáš Řenč a Simona Křivánková. Tomáše bohužel postihl defekt předního kola a závod dokončil na 12.místě. Simona se závodem statečně prokousala a i přes ne úplně dobré pocity v průběhu závodu se dostala časem pod devět hodin a vybojovala krásné druhé místo.

podrobné výsledky

Triatlon Hrádek nad Nisou - terénní triatlon

V Hrádku nad Nisou se konal již 12.ročník terénního triatlonu v krásném prostředí jezera Kristýna. Na závod si našlo cestu i mnoho německých a polských triatlonistů, kteří chtěli potrápit favorita závodu Tomáše Strnada, který si chtěl spravit náladu po nezdařeném závodě Xterry v Prachaticích. Závod se vyvíjel pro Tomáše skvěle a od úvodu si hlídal přední pozice. Do závěrečného běhu mu sekundoval pouze jeden německý závodník. Tomáš však v cílové rovince předvedl skvělý finish a do cíle tak doběhl na prvním místě. V ženách se z vítězství radovala Maja Betz, která těsně předběhla druhou v cíli Lenku Fanturovou.

Xterra Czech Prachatice - terénní triatlon

Triatlonový festival Xterry v Prachaticích odstartoval již v pátek, kde se závodníci představili v novém konceptu tzv. Short trek triatlonu, kde se po kvalifikačním závodě dostali do finálových jízd pouze ti nejlepší, kteří závodili o vítězství v tomto novodobém triatlonovém formátu. V tomto závodě se nejvíce dařilo Lukáši Kočařovi, který nestačil pouze na skvěle běžícího francouze Arthura Serrierese  a závod dokončil na druhém místě.

V sobotu se konal plnohodnotný závod na plných tratích poctivé Xterry. V závodě opět dominoval Arthur, který si vítězství vybojoval opět nejlepším běžeckým časem. Lukáš se opět držel celý závod s těmi nejlepšími, ale bohužel v závěrečném běhu již neměl dostatek sil udržet pódiové umístění a do cíle doběhl na čtvrtém místě. Druhý nejlepší z českých závodníků byl Michal Francke, který  doběhl do cíle na krásném 11.místě.

V ženách potvrdila roli české favoritky Helena Erbenová, která však nestačila na nejrychlejší a do cíle doběhla na čtvrtém místě. Druhou českou závodnicí v cíli byla Jindřiška Zemanová.

Glassman triatlon - krátký silniční

Na jezeře Barbora nedaleko Teplic se konal již 31.ročník Glassman Triatlonu. závodilo se na tratích plavání 700m plavání, 32km silniční kolo a 6,4km běhu. Závod opanoval Ota Ottenschlager, který zaznamenal nejlepší čas v cyklistické i běžecké části a s náskokem přes 3 minutu zvítězil před nejrychlejším plavcem dne Matějem Markem. V ženách se z vítězství radovala Markéta Cibulková.