10 medailí pro ČR z Haveje a Ibizy!

30.10.2018 -
Na Havaji byl z Čechů nejrychlejší Karel Dušek a Jindřiška Zemanová, oba pronikli do TOP10. Z Ibizi si Češi vezou celkem pět cenných kovů.

Xterra World Championship - 1,5/32/10,5

Závodníci se zde museli poměřit s mimořádně náročnou tratí. Závod o distancích 1,5 km plavání, 32 km horské cyklistiky a 10,5 km běhu komplikovalo nejen náročné převýšení, ale také bahnitá trať v cyklistické části.

Právě při cyklistice skončily naděje na skvělé umístění Lukáše Kočaře, který odjížděl na Havajské ostrovy s velkými ambicemi. Ty potvrzoval od samotného startu a také na kole se držel v elitní pětce. Po pádu ale musel odstoupit kvůli technickému problému s kolem.

Zdroj: Facebook - Jana Brantlová

Na nejlepší umístění tak z českých závodníků dosáhl Karel Dušek, který obsadil celkové 10. místo a vyhrál svou věkovou kategorii 20-24 a byl vůbec nejrychlejším závodníkem Age Groups. Na 16. místě celkově finišoval Ondřej Petr, který skončil v kategorii M20-24 druhý. 35. místo si v absolutním pořadí připsal Pavel Jindra. V kategorii M40-44 mu stačilo na druhé místo. Svou kategorii F35-39 dokázala ovládnout Jindřiška Zemanová, která mezi ženami obsadila 9. místo. Na stupně vítězů vystoupila i Jana Brantlová, druhá v kategorii F20-24 a 15. v pořadí žen.

Multisportovní ME, Ibiza

Čeští reprezentanti si z multisportovního mistrovství Evropy odváží celkem pět cenných kovů. Petr Velíšek vybojoval stříbro v terénním duatlonu v juniorské kategorii, Tomáš Svoboda vybojoval druhé místo v aquatlonu, v terénním triatlonu získali stříbro Pavlína Vargová a Tomáš Klimek. Jan Hron se stal mistrem Evropy v kategorii Age Groups M35-39.

Terénní duatlon

Na vítězného Španěla Nicolase Puertase Fernandeze ztratil český reprezentant 26 vteřin. Adam Holomoucký doběhl v tomto závodě na osmém místě. Dva zástupci Česka startovali také v elitní kategorii: Jan Kubíček finišoval na šesté příčce, Ondřej Petiška byl dvacátý.

Ve věkových kategoriích si Češi vedli takto:

Vladislav Karásek: 4. místo / AG 30-34, Libor Vojtek: 7. místo / AG 30-34, Ladislav Števanka: 15. místo / AG 35-39, Pavel Chren: 9. místo / AG 40-44, Jaroslav Balatka: 4. místo / AG 60-64

Aquatlon

Tomáš Svoboda končí na druhém místě, zlato si odváží Ukrajinec Sergiy Kurochkin, na kterého český závodník ztratil pouhých šestnáct vteřin. Výborné desáté místo v aquatlonu vybojoval Šimon Koblížek, v juniorské kategorii obsadil pátou příčku.

Zdroj: Facebook - Tomáš Svoboda

Terénní triatlon

Po dvou stříbrech, které získali Petr Velíšek (terénní duatlon) a Tomáš Svoboda (aquatlon) vybojovala druhé místo také juniorka Pavlína Vargová v terénním triatlonu. Juniorský závod velmi jasným způsobem ovládla Italka Marta Mendittoová, na kterou česká závodnice ztratila téměř dvě minuty.

Čtvrté stříbro pocestuje do Česka v rukách Tomáše Klimka, který ve věkové kategorii AG M50-54 ztratil pouhých devět vteřin na vítěze. Zlatou medaili si z Ibizy odváží Jan Hron, nový evropský šampion v terénním triatlonu v kategorii M35-39. V kategorii Elite startovali Jan Kubíček, který dokončil na 11. místě, Ondřej Petiška byl 26. (v kategorii U23 – 8. místo) a Jiří Kesl byl na 30. příčce (v U23 – 11. místo). Adriana Klimková dokončila v kategorii Elite na 12. místě (v U23 – 5. místo). Své zastoupení mělo Česko také mezi juniory. Adam Holomoucký doběhl na desáté příčce, Petr Velíšek má ve výsledkové listině u svého jména nepopulární zkratku DNF. Age group: Libor Vojtek – 7. místo / AG 30-34, Pavel Chren – 15. místo / AG 40-44.

Ironman 70.3, Turecko – half distance

Závod pouze pro amatéry nabídl velmi rychlé časy. Nejrychlejším Čechem byl v čase 4:08:58 Jan Lepier, který bral třetí místo ve své věkové kategorii a byl 20. celkově. V ženách byla nejrychlejší Češkou Petra Jiránková, která v čase 4:44:06 skončila 2. v kategorii a 11. Celkově.

Challenge Forte Village – half distance (duathlon)

Závod byl kvůli nepříznivým podmínkám změněn na duatlon, který mezi elitními závodníky ovládli Pieter Heemeryck a Svenja Thoes.