Dvorní fotografka českých závodníků je také skvělá triatlonistka!

19.06.2018 -
V Dánsku se jelo ME v Ironman 70.3. Na start se postavila i Gabriela Hejtíková, kterou většinou vídáme na okraji silnici s foťákem. A předvedla, že jí to jde i na druhé straně barikády. V závodě Challenge Heilbronn zazářil Sebastian Kienle a Simona Křivánková, která brala 4. místo mezi profesionálkami.

Ironman 70.3, European Championship, Dánsko – half distance

Gabrielu Hejtíkovou zná asi každý triatlonistka v ČR, neboť je tou nejpilnější fotografkou u nás. Především díky ní máme všichni ze závodů krásné fotky, rychle, kvalitně a zdarma. To, že je ale Gábina i skvělou triatlonistkou, už třeba každý neví. Na ME v Dánsku se jí povedlo vybojovat slot na letošní MS v půlce!

Mezi elitou zvítězili Američan Rodolphe Von Berg a Australanka Melissa Hauschildt. Byl to velmi rychlý závod jak v podání mužů, tak v podání žen.

Von Berg zvládl plaveckou část ve třetím nejrychlejším čase za 22:12, poté absolvoval cyklistiku společně s obhájcem titulu Raelertem, když kolo oba zajeli okolo 2:01. V běhu pak Američan svého soka udolal a v druhém nejrychlejším čase dne (1:12) si doběhl pro titul. Nejrychlejším běžcem byl Brit Adam Bowden (závodník z kratších distancí), který půlmaratonem prolétl za 1:10:44 a bral celkově druhé místo. Na bronz se posunul Belgičan Bart Aernouts.

V ženách byl k vidění zajímavý souboj mezi Melissou a domácí Helle Frederiksen. Dánka si do prvního depa dovezla solidní náskok na své pronásledovatelky, plavala za úctyhodných 24 minut. Na kole ji ale dokázala Australanka dojet (2:14) a v běhu pak Melissa rozhodla o svém vítězství a rozesmutněla tak domácí fanoušky. Třetí již s téměř deseti minutovou ztrátou doběhla Švédka Sara Svensk.

Challenge Heilbronn – half distance

Sebastian Kienle dokázal porazit trojnásobného vítěze tohoto závodu Andrease Böcherera a připsal si letošní první vítězství po dvou druhých místech v St. George a Challenge the Championship. Jednalo se o velmi těsný souboj, neboť oba závodníky nedělila v cíli ani jedna minuta. Sebastian o svém vítězství rozhodl až skvělým běžeckým výkonem, kdy dokázal stáhnout svoji ztrátu na Němce po cyklistické části.

V ženách zvítězila Daniela Sämmler. Potřebovala k tomu vylézat na 5. místě z vody a zajet skvěle na kole a vše si pohlídat v běhu. Zde nešlo o nijak těsný souboj, neboť druhá v cíli Holanďanka Yvonne Van Vlerken ztratila na vítězku téměř 8 minut. Pro skvělé umístění si doběhla Simona Křivánková, která dokázala vybojovat 4. místo mezi profesionálkami!