Přijďte si zkusit dvojboj na "jetitelných" tratích, láká Petr Švarc, organizátor Příbramského duatlonu

3.09.2015 -
Minulý víkend zazářil na závodě v Zell am See, kde ve své věkovce bral bronz a nominoval se na svěťák pro příští rok. Hned po příjezdu se vrhnul do příprav svého Příbramského duatlonu, který bude o víkendu dějištěm dalšího dílu Ford Czechman Tour. I o něm jsme mluvili v následujícím rozhovoru.

Potkávali jsme se na běžecké trati Pilmana, kde ti to (jako vždy) letělo. Ve své věkovce jsi nakonec urval stříbro. Jak sis užil tuhle půlku ve Žďáru nad Sázavou?

Pilman je pro mě jedna z nejhezčích "půlek", co jezdím. A to nejen v ČR. Pěkné a spravedlivé tratě,
nové super zázemí, in-line dráha na rozjetí končící v parádní hospě, akorát to pivo .... (kdo pil, ví).
Každoročně dobrá konkurence, kdo chce být celkově v poháru vidět, jede sem. Letos škoda mírné termínové kolize s TRIPragem, asi pár lidí to ovlivnilo, holt není každý jako náš Petr V. Mě osobně se závod podařil, ale v cíli jsem viděl mlhu. Cca 2 km jsem byl ještě 4, cca 200 m před cílem ještě 3. A pak jsem viděl ty tuhé nohy mého dlouholetého soupeře/kamaráda a to jsem musel. V cíli se na mě usmál (nebo co to bylo), asi jsem ho naštval.

Co ostatní letošní závody? Stejná spokojenost?

No, abych pravdu řekl, letos je to takové nějaké neúplné. Chtěl jsem jet celý seriál Ford Czech + nějaké libůstky, ale nevyšlo to, dal jsem přednost rodinnému životu spolu s pěkným posezením v kanceláři. Jel jsem brutál regál Krušnomana, Czechmana, sado maso Moraviamana, pak nějaký pouťáky a Pilmana. Asi největšího úspěchu jsem dosáhl minulý týden v Zell am See, kde jsem v sobotním nominačním závodě skončil 3. ve své, cca 50 celkově (2.200 lidí v cíli) a nominoval jsem se příští rok na MS do Austrálie,. Sice nevím, jestli je to výhra, ale budu o účasti přemýšlet, nerad bych byl sežrán žralokem, v mém mladém věku.


Na dveře už klepe tvůj závod – Příbramský duatlon. V jaké fázi příprav se ocitáte?

Kdybych mohl vyškrtnout další povinnosti, byla by to naše TOP akce roku. Ale každý z něčeho živ jest a to u mě triatlon není, takže hurá do běžných povinností. Zase na druhou stranu se nám podařilo závod udělat již snad 7x, dělat něco pro aktivní lidi, děti, a pro svůj pocit přínosu - to stojí za to. Při pořádání těchto akcí
jsou jistá úskalí, která když zvládnete, je vyhráno. Hlavně se nesmí nikdo zranit, zabloudit, čekat frontu, čekat v roští, hlavně úsměv na rtu!

Můžeme se těšit na zajímavé inovace?

Letos je do závodu zařazeno MČR v duatlonu žáků. Jsem zvědav, kolik a jakou úroveň bude mít žákovský peloton. Startovat bude také speciální štafeta, která doufám nasadí laťku tam, kde ještě nebyla.

Koho řadíš mezi papírové favority na medailové posty?

Podle startovky to může být Honza Wainer, Petr Minařík, nebo naše příbramská hvězda NUEVA Honza Hradecký / VIEJO Jarda Dražan.


Dáš si to jako organizátor i v roli závodníka?

Samo, závodit musím, co bych řekl faninkám? Doufám, že přes pořadatelské povinnosti zase potrápím své věkové soupeře nebo se aspoň s nimi důstojně rozloučím, příští rok zavítám do kategorie stáří +.

Na startovce je i několik duatlonových noviců. Co bys jim poradil do závodu?

Vyzkoušejte si tento zajímavý "dvojboj" na tratích, které nejsou zákeřné, "jetitelné", přitom poctivé.
Můžete porovnat svojí výkonnost s lidmi, co tento sport dělají již dlouho. Nebo si uděláte jen pořádnou žízeň, chuť na jídlo a dosáhnete pocitu, že jste to dokázali a udělali něco pro sebe, o čem se dá mluvit i v hospodě (kromě politiky a kritiky).

Komu bys chtěl na tomto místě poděkovat?


To je jasné - celému našemu organizačními teamu - to jsou srdcaři, co nehledí na čas, peníze, vlastní prestiž..
Vždy je na ně spoleh, jsme super parta a rozrůstáme se, přicházejí mladí, ti neusnou na vavřínech !
Už se blížíme modle skupiny Krušnomanovců, kteří nedělají jen to, co der Führer zavelí. Dokud papírek na zemi leží, není konec. Pak mým kamarádům nejbližším - Radkovi a Alešovi. Tíhu pořádání jsme si rozdělili, je to paráda dělat s takovými lidmi.


Hodnocení:
Přečteno 676x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně
27.9.21Drsná trať Čechy nezlomila. Dva jsou na ME v terénním triatlonu v elitní desítce
19.9.21Na žamberském duatlonu se stali mistry Soukup a Mitisková
16.9.21Potvrdil jsem si, že moje výkonnost stále stoupá, říká Tomáš Řenč po MS v dlouhém triatlonu
7.9.21Mám teď motivaci to nezabalit a trénovat dál, říká vítěz Pilmana
2.9.21Je super být mezi lidmi, co jsou stejní blázni, říká Jiří Prášek
1.9.21Česká a švýcarská radost zn.: Giagathlon. A co bude dál?