Triatlon vládl poslednímu červencovému víkendu

28.07.2014 -
Nový extrémní závod, Xterra, Český pohár v olympijském triatlonu, miniduatlon, Kunvaldský železný muž. To vše a ještě více se odehrálo tento víkend. Více v článku

Kunvaldský železný muž

V Pardubickém kraji se o víkendu konal Kunvaldský železný muž- silniční závod na distancích 0,5km plavání, 23km kolo a 4km běh. V hlavním závodě startovalo celkem 70 závodníků. Mužský závod opanoval Josef Doleček před Michalem Šebkem a Václavem Glaserem. Ženský závod vyhrála Veronika Hanušová, druhá skončila Alena Kalousová a třetí místo brala Martina Zvěřinová.

Výsledky Kunvald ZDE

Krkonošman

Krkonošman je triatlon v podhůří Krkonoš, který se konal na distancích polovičního Ironmana (1,9-90-21,1). Start a cíl byl v kempu Dolce u Trutnova. První ročník tohoto extrémního závodu si nenechal ujít Petr Vabroušek a ihned se do jeho historie zapsal zlatým písmem. O 12 min později přiběhl do cíle Aleš Drahokoupil a třetí skončil David Štangler. Ženského závodu se zúčastnilo jen 6 odvážných. Zvítězila Michaela Gerychová před Ditou Punčochářovou a Lucií Klimešovou.

Výsledky Krkonošman ZDE

Silniční triatlon Melechov

Triatlon Melechov je zařazen do Poháru triatlonu Běžce vysočiny a Poháru Melechov. Na závodníky bylo připraveno 0,4km plavání, 35 km cyklistiky a 6,5 km dlouhý běh. Vítězem mužského závodu se s přehledem stal Václav Holub, druhý za ním skončil Ondřej Pajer a trojici na stupních vítězů doplnil Jaroslav Tuna. Ženského závodu se zúčastnilo pouze devět žen. Nejlépe z nich si vedla Monika Havlů, na druhém místě s velký odstupem skončila Sandra Pytlíková, třetí doběhla Nešetřilová Markéta.

Výsledky Melechov ZDE

Kunovický Miniduatlon

Miniduatlon byl závod určený pro děti i dospělé. Malé děti mohly závodit na odrážedlech, ty větší potom na kolech. Na poledne byl potom naplánovaný start hlavního závodu. Hlavní závod se jel na distancích 5km běh, 18km MTB nebo trekkingové kolo a 1,5km běh. Letošní ročník ovládl Radoslav Šíbl, druhé místo získal Martin Holiš a třetí doběhl do cíle Martin Hečko. V ženách s velkým náskokem zvítězila Lucie Javorová, druhá skončila Lucie Gruchalová a třetí doběhla Helena Kotopulu.

Výsledk Kunovický Miniduatlon ZDE

Triatlon Mělník ČP

Osmý závod Českého poháru v triatlonu se konal v Mělníku, kde na závodníky čekal sprint triatlon (0,75-20-5). Plavání se odehrálo v pískovně Baraba, kolo se jelo ve třech okruzích a závěrečný běh byl také rozdělen na tři okruhy. Vítězem mužské kategorie se stal Jiří Kalus, který druhého Františka Lindušku porazil o 6 sekund. Třetí místo obsadil Tomáš Řenč. Mezi ženami si pro vítězství doběhla Jitka Šimáková, druhá skončila Linda Vítová a třetí doběhla Jana Jiroušková.

Výsledky ČP Mělník ZDE

Žďárský triatlon

Jihomoravská triatlonová liga pokračovala ve Žďáře nad Sázavou. Dorost, junioři a ženy absolvovali sprint triatlon (0,75-21-5), na muže a juniory čekal olympijský triatlon (1,5-40-10). Nejlépe si vedl Andrey Moiseenko, druhý skončil Tomáš Kořínek a třetí místo obsadil Jan Vodehnal. V ženách jednoznačně zvítězila Anastasiya Protasenia, druhá doběhla Lenka Fanturová a třetí místo vybojovala Klára Kučerová.

Výsledky Žďár ZDE

Velká cena Ostravy v triatlonu

Ostrava tento víkend hostila Mezinárodní pohár v triatlonu, Mezinárodní triatlonový pohár mládeže a Velkou cenu Ostravy v triatlonu. Závod byl určen pro všechny kategorie od malých dětí až po veterány,  hobíky i trénované. V 11:55 odstartoval hlavní závod na distancích 0,7-23-6km. Hlavní závod patřil Jiřímu Klímovi, druhé místo obsadil Tomáš Matera a třetí doběhl Lukáš Jasenský. Ženská výsledková listina čitala devět jmen- zvítězila Barbora Šimková před Daněčkovou Romanou a Karolínou Feberovou.

Výsledky VC Ostravy ZDE

Hradecký terénní triatlon – Xterra

Závod je v roce 2014 jedenáctý v pořadí seriálu Xterra.  Terénní  triatlon v Hradci Králové se jede v  jeho blízkém okolí a je určen pro širokou sportující veřejnost, amatéry i profesionály. Distance byly 400 m plavání, 19 km MTB a na závěr 4 km běh. V programu byl i závod Xterra Kids, kde děti jely 1,5km na kole a 500 m běh. Pavel Jindra zvítězil v mužském závodě před Davidem Jandou a Štěpánem Vidnerem. Gabriela Tlustá jasně zvítězila mezi ženami. Druhé místo získala Lenka Ungerová a třetí doběhla Karolína Bergerová.