Tento víkend se závodilo v každém koutě České republiky

21.07.2014 -
Amatéři i reprezentanti si tento víkend přišli na své- konalo se Mistrovství republiky v olympijském triatlonu, ale také krajské závody pro širokou veřejnost. Vice v článku

Říčkovský golem

Tradiční horský triatlon, který nese příznačný název Říčkovský Golem letos oslavil 29. ročník. Závod spadá do Poháru Pardubického kraje v triatlonu. Z vítězství se radoval Petr Soukup, který i po ukončení kariéry stále disponuje solidní výkonností. Druhé místo bral takřka domácí Dan Polanský, trojici nejlepších na stupních vítězů doplnil Tomáš Kořínek. Mezi ženami dominovala Tereza Rudolfová z Vella Cycling. Druhé místo vybojovala Daniela Tylšová, třetí byla Alena Kalousová.

Výsledky Říčkovský Golem ZDE

Triatlon Telč ČP

Telč hostila Mistrovství České republiky v olympijském triatlonu (1,5-40-10). Mužského závodu se zúčastnila téměř celá špička. O titul mistra republiky se bojovalo do posledních metrů, kde nakonec zvítězil Přemysl Švarc, druhé místo obsadil Jan Čelůstka a třetí místo vybojoval Lukáš Kočař.

Ženská startovka nabídla pouze deset jmen. Vítězství si ze závodu odnesla favoritka Vendula Frintová následovaná Jitkou Šimákovou a Zuzanou Vojtekovou.

Výsledky ČP Telč ZDE

Železný Chlíst

Nedaleko města Kutná Hora je vesnice Chlístovice, kde se každoročně od roku 2001 koná triatlon s názvem Železný Chlíst. Letošní ročník ovládl Michal Málek z TTK Slavia VŠ Plzeň. Druhé místo bral Jan Novotný z Hisport Teamu. Třetí příčka patří Andreju Kružičovi.

V ženách se z vítězství radovala Lenka Fanturová, která se v cíli objevila první před Ditou Punčochářovou a Renatou Hoppovou. Závod nabídl i štafetové závody.

Výsledky Železný Chlíst ZDE

X- Trial Zubr Cup

Triatlon ve složení disciplín běh 8,9km, kajak 5,5km a MTB cross country 27km, to vše nabídl X-Trial Zubr Cup. Dále bylo na programu dne „grilování, nafukovací atrakce, trampolíny, soutěže pro děti…“ V závodě si nejlépe počínal Michal Háša, druhý skončil Aleš Dytrt, trojici na stupních vítězů doplnil Ondřej Husák. Ženy vyhrála Radka Štýbnarová, druhá skončila Tereza Legová a třetí Ludmila Šídlová.

Výsledky X- Trial Zubr Cup ZDE

Novoknínský triatlon

Tuto sobotu se uskutečnil 12. ročník Novoknínského triatlonu, kde na závodníky čekalo 400m plavání, 14,5 km cyklistiky, která musela být absolvována na horských nebo trekových kolech a 3,5km dlouhý běh v okolí Nového Knína.

Muži: 1. Martin Sajdl, 2. Tomáš Grim, 3. Lukáš Nový

Ženy: 1. Jaroslava Panušková, 2. Dana Votavová, 3. Tereza Kálalová

Výsledky Novoknínský triatlon ZDE

Xterra Krušnoman triatlon

Jak je v dnešní době zvykem, pořadatelé se snaží vymyslet extrémní závod a závodníci tyto závody vyhledávají. Krušnoman triatlon nabízí v hlavním závodě 1,5km plavání, 30km MTB a 8km běh. Celkové převýšení je 2100m. Celkové převýšení závodu Easy činilo „jen“ 1500m. Distance byly 0,3-16-2km.

Výsledky Krušnoman Easy muži: 1. Ondřej Olšar, 2. Petr Ondřej, 3. Michal Piloušek

Ženy: 1. Petra Procházková, 2. Veronika Bubeníková

Krušnoman (1,5-30-8) muži: 1. Luboš Truhlář, 2. Tomáš Jiránek, 3. Václav Holub

Ženy: 1. Lenka Cibulková, 2. Mariana Smutková

Výsledky Krušnoman ZDE

Kraskov triatlon Ocelák

Ocelák je „amatérský závod v triatlonu (plavání, jízda na kole, běh) pro všechny příznivce místní části a oblasti Železných hor, vhodné pro všechny věkové kategorie (do 100 let, kdo si troufá), v popředí bezpečnost, fair play, radost ze společné zábavy“, tak označil pořadatel tento závod.

Distance byly 400m plavání, 10km cyklistika a 2km běh. Mužskou kategorii jen těsně vyhrál  Josef Málek před Petrem Novotným. Pouze 13 s ztratil třetí v pořadí Marek Pavelka na vítěze. Ženy vyhrála Markéta Hronová před Petrou Škodovou a Petrou Polákovou.

Výsledky Kraskov Ocelák ZDE

Xtrail Vysočany

4. závod Jihomoravské triatlonové ligy a zároveň 17. ročník Vysočanského triatlonu se uskutečnil o tomto víkendu. Závodníci si mohli vybrat, zda absolvují lidový (0,15-8-2,5) nebo hlavní závod (0,7-15-5), v obou případech se cyklistika odehrála na horských kolech.

Výsledky lidový závod muži: 1. Pokorný Aleš, 2. Pokorný Josef, 3. Fišera Ota

Lidový závod ženy: 1. Závodná Pavla, 2. Horňová Adriana, 3. Kabrhelová Renata

Hlavní závod muži: 1. Křivánek Josef, 2. Hanáček Martin, 3. Pospíchal Vladimír

Hlavní závod ženy: 1. Petrůjová Hana, 2. Floriánová Veronika, 3. Slavíčková Jarmila

Výsledky Vysočany ZDE

Pražský triatlon

3. ročník amatérského triatlonového závodu v centru Prahy se uskutečnil v Dolních Počernicích. Závodníci mohli volit ze tří závodů: Hobby (0,4-24-2), Klasik (0,4-36-4) nebo Sport (0,8-60-8).

Pořadí muži hobby: 1. Jan Švejda, 2. Miroslav Michálek, 3. Jan Hanzal

ženy hobby: 1. Tereza Skuhrová, 2. Lenka Táborská, 3. Gábina Kovářová

muži klasik: 1. Ondřej Olšar, 2. David Sajner, 3. Jan Žoha

ženy klasik: 1. Anna Kotěšovcová, 2. Kateřina Buzková, 3. Julie Sandra Stolarčíková

muži sport: 1. Honza Jakubíček, 2. Ondřej Teplý, 3. Jaroslav Brynda

ženy sport: 1. Kateřina Loubková, 2. Veronika Andrlová, 3. Zuzana Holinková

Výsledky Pražský triatlon ZDE

Triatlon Zvůle

JIhočeský pohár a Junior Cup pokračoval v autokempu Zvůle u Kunžaku. Triatlon Zvůle má podtitulek „O putovní pohár starosty obce Kunžak“. Účastníci museli cyklistiku absolvovat na MTB kolech.  Závodníci absolvovali tratě 400m plavání, 10km cyklistiky a závěrečný běh o délce 4 km. Tento závod ovládl Jan Hron, druhý v cíli byl Václav Zajíc a třetí doběhl Karel Juráň. Ženy suverénně ovládla Grabmullerová Šárka před Milenou Procházkovou a Martinou Veselou.