ORKA triatlon ovládli znovu Polanský a Vykoukalová

18.07.2013 -
17. ročník ORKA triatlonu na Velkém Dářku přilákal 73 závodníků. Závod je zařazen do Krajského poháru Vysočiny a současně je také přeborem firmy AUTOCONT.
Sobotní dopoledne přijalo závodníky u "moře Vysočiny" velkoryse, 23°C prosvitující slunce a voda o teplotě 18°C čekalo na účastníky ORKA triatlonu, který probíhá na tratích 0,9 km plavání - 31 km na silničním kole ve zvlněném terénu a 5,5 km běhu s výběhem asi 300 dlouhého kopce. Na start se postavili dvě tříčlenné štafety, 9 žen a 62 mužů. Největší historická účast byla v Přeboru firmy AUTOCONT, kde startovalo 21 závodníků. Na startu se objevila i známá jména Polanský, Vodehnal, Křivánek, Pospíchal, Vykoukalová, Sečka.
Na startovní čáru je v 11 hodin postavilo všech 73 účastníků a přivítalo je rozvlněné Velké Dářko a závody malých plachetnic kousek od tratě. S plaveckou devítisetmetrovou tratí se podle předpokladů nejrychleji popral Dan Polanský až 40 vteřin za ním se vynořili Lukáš Salaj a Vladimír Pospíchal, mezi ženami byla první Simona Vykoukalová.

V cyklistické části vedoucí ve zvlněném okolním terénu na silnicích bez většího provozu zvýšil svůj náskok ironman Polanský, stíhal ho neúspěšně Pospíchal, který byl v druhém depu dostižen dvojicí Vodehnal a Křivánek. A tato trojice vyrážela společně do bežecké části bojovat o druhé místo za suverénním Danem Polanským, který si běžel pro vítězství s téměř tří minutovým náskokem. Mezi ženami startovala do běžecké části nejrychlejší Vykoukalová s již více jak pěti minutovým náskokem před Floriánovou a Pátkovou, kterou od vedoucí závodnice dělilo přes deset minut.

V běžecké části si na prvním místě upevnil nejrychlejším časem vítězství Dan Polanský (SK OMT Pradubice) v celkovém čase 1:18:48, který byl nejrychlejší ve všech disciplínách, asi 1,5 km před cílem běhu se potom rozdělila stíhací trojice a druhé místo držel Vodehnal, třetí Křivánek a bramborovou pozici měl potom Pospíchal. Pepovi  se Honzu již nepodařilo dostihnout a Jan Vodehnal (SK OMT Pardubice) tak doběhl druhý v čase 1:22:24, Pepa Křivánek (ROCKTECHNIK) potom kousek za ním v čase 1:22:29. Ládin Pospíchal (Tréninková skupina) potom vybojoval čtvrté místo v čase 1:22:53. Pátý doběhl nejlepší závodník Krajského poháru Jan Kučera (TK Moravské Budějovice, 1:24:52).

Mezi ženami se v letošním roce souboj nekonal Simona Vykoukalová (ROCKTECHNIK), zaměřující se především na závody IRONMAN, tak bojovala pouze s časem. Celkově doběhla na 13. místě a získala již počtvrté vítězství na ORKA triatlonu 2013. Její výsledný čas se zastavil na 1:32:07. Druhá doběhla Veronika Floriánová (Brno) a třetí doběhla atletka Iva Pátková (Pomalí kluci Liberec).