Mistry republiky v aquatlonu se v Praze při rekordní účasti stali Kuříková a Čelůstka

6.04.2013 -
Favorizovaní Petra Kuříková a Jan Čelůstka ovládli pražské mistrovství republiky v aquatlonu a stali se národními šampiony. Závod v metropoli přilákal v rámci Českého poháru v aquatlonu rekordní počet 258 startujících. Plavecká část byla v Podolí a běh na atletickém stadionu Na Děkance.

Kombinaci 800 metrů plavání a 5000 metrů běh nejlépe zvládli Petra Kuříková a Jan Čelůstka. Oba shodně zvítězili s velkým náskokem. V případě jablonecké závodnice se jednalo o vítězství více než suverénní.

„Chtěla jsem se zaměřit na plavání a pokusit se zaplavat osmistovku pod 10 minut. To se nepodařilo, ale oni ani muži nebyli moc rychlí. Běh jsem si užívala, byl v mé režii. Vítězství beru jako povzbuzení do hlavní triatlonové sezony,“ pochvalovala si obhájkyně titulu, které nevadil ani značný chlad při běhu.

Zima se naopak nelíbila Čelůstkovi, jemuž po běhu, ve kterém musel předběhnout čtyři soupeře, drkotaly zuby. „Pocity mám zimní. Nenapadlo mě, že poběžíme v mrazu,“ kroutil hlavou olympionik z Londýna. „Triatlonová sezona začíná za měsíc, ale za dva týdny se zúčastním ME v duatlonu, takže se budu soustředit na první ostrý start,“ dodal Čelůstka, který cílem díky náskoku probíhal ve volném tempu.

O poznání dramatičtější byly závody juniorů, kteří se utkali na distancích 400 metrů plavání a 3000 metrů běhu. Tituly si zajistili Tereza Zimovjanová a Jakub Kočař.

Kočař doběhl vyčerpaný, ale z titulu měl radost. „Mám naběháno pár kilometrů, takže jsem byl za chvíli tuhý, ale naštěstí jsem měl náskok po plavání,“ radoval se závodník slavného triatlonového jména, jehož hlavní disciplínou je plavání, ale v létě by chtěl pod vedením otce zabrousit do triatlonu. Vítězná Zimovjanová vyhrála navzdory nachlazení. „Jsem spokojená, že se mi to povedlo, protože se zatím věnuji spíš plavání a triatlon dělám doplňkově. Doufám, že v nadcházejícím létě skutečný triatlon stihnu,“ dodala plavkyně USK Praha, která Na Děkance všechny specialistky porazila v běhu.

Výsledky MČR v aquatlonu:
Muži: 1. Jan Čelůstka Labe Tri Club) 25:15,0, 2. Martin Debnar (Ekol Elite) 25:24,6, 3. Jakub Powada (Sportovní klub JulboWay) 25:38, 4. Tomáš Renč (SK Slavia Praha) 25:42,6, 5. Jakub Kršňák (USK Akademik) 25:51,9, 6. Lukáš Kočař (Ekol Elite) 26:03,7.
Ženy: 1. Petra Kuříková (Bižuterie Jablonec) 28:32,7, 2. Kateřina Hálová (Titan sport club Zlín) 29:44,4, 3. Jana Jiroušková (SK Orbea) 29:47,1, 4. Barbora Hlaváčová (Šumavský triatlon) 30:37,8, 5. Petra Vachulková (E-On triatlon team) 31:46,9, 6. Eva Potůčková (Hisport team) 32:30,5.

Junioři: 1. Jakub Kočař (Ekol team) 13:38,7, 2. František Linduška (Tri Club Vajgar) 13:56,8, 3. Lukáš Červenka (E-On triatlon) 14:03,8.
Juniorky: 1. Tereza Zimovjanová (US Praha) 15:53,1, 2. Marika Zahradníčková (Ekol Elite) 16:28,2, 3. Eva Trčková (Ekol Elite) 16:29,4.