Nejlepší Čech z výpravy K23

7.09.2012 -
Tomáš Řenč finišoval na víkendovém evropském šampionátu K23 na 26.místě. Stal se nejlepším z Čechem z české výpravy. Jak s odstupem pár dní hodnotí svůj výkon, a jak je spokojen se svými výkony v letošní sezóně.
Tomáši, jak jsi spokojen se svými výkony v letošní sezóně?
V letošní sezóně byl můj hlavní cíl, se dostat na ME K23 a udělat kvalitní výsledek. Další můj cíl bylo bodovat na evropském poháru, což se mi splnilo, jinak jsem nasbíral plno zkušeností na závodech EP, které mi pomohli i do budoucna. V letošní sezóně jsem zatím neudělal žádný skvělý výsledek, se kterým bych mohl být spokojen. Výsledek na ME K23 jsem chtěl lepší, ale závod se vyvinul tak, že nejsem ze závodu zklamaný.

Jak hodnotíš svůj výkon právě na ME K23?
Už startem byl zajímavý, protože řada lidí okolo mě vystartovala dříve před výstřelem, a tak do vody jsem vbíhal s mírnou ztrátou. Vyplaval jsem na čele čtvrté skupinky společně s Kubou Kršňákem. Z depa jsem viděl třetí skupinu přede mnou asi 300m, kterou jsem sám dojel a během chvilky jsme dojeli i druhou skupinu, kde byl Petr Šlajs, takže se vytvořila asi 20ti členná skupina včetně všech Španělů a loňského vítěze Portugalce Silvy. Skupina vůbec nespolupracovala, a tak nám první balík s 10ti členy nadělil přes 4 minuty na kole. Těsně před koncem kola, nás dojela skupina s Kubou. Do depa jsem šel z prvních pozic, ale už na kole jsem cítil velkou únavu, ale pořád jsem věřil, že by to mohlo běžet, bohužel se tak nestalo. Běžel s pocitem spíš trápení, vůbec tam nebyla šťáva, ale pořád jsem to nevzdával a snažil jsem se udělat co nejlepší výsledek. Nakonec z toho vyšlo pro mě průměrný 26. mí
 sto.

Trénoval jsi hodně před tímto vrcholem sezóny? Cítil jsi formu?

Měl jsem na tento závod speciální plán, který jsem splnil a snažil se přidat hlavně na běhu. Kontrolní závod v Lipně mi vyšel nad mé očekávání, a tak jsem si myslel, že forma by měla na ME vyjít, ale nejspíš byla špatně načasovaná.

Jaká panovala nálada po závodě mezi tvými vrstevníky? Převládalo zklamání?
Je tomu tak, mezi kluky bylo velké zklamání, nikdo nepředvedl výkon, se kterým by byl spokojen.

Jak s odstupem hodnotíš výkony těch nejlepších podané na olympiádě v Londýně? Motivovalo tě to do dalšího úsilí a tvrdého tréninku?
Výkony byli neuvěřitelné, především rychlý běh. Motivaci mi to dodalo hlavně do příští sezóny, ve které bych rád napravil chyby, které jsem letos v tréninku udělal.