Žďárský K3 Zimní triatlon

31.01.2012 -
Tradičním zimním závodem, který pořádá firma K3 SPORT na Vysočině je také Zimní triatlon na Pilské nádrži. V letošním roce nakonec ve výborných podmínkách.
V sobotu 28.1.2012 se do Žďáru sjelo 28 nadšenců, z toho 4 ženy a 1 tříčlenná štafeta, vícebojů a zimního triatlonu. Po ránu při prezentaci je uvítalo slunečné počasí a teplota -5 °C. Nachystané byly náročné tratě místy pokryté i ledem. Start proběhl v 11 hodin. Závodníci měli před sebou 4 km běhu - 11 km na horském kole a 8 km na lyžích.

Po běžecké části, která byla navržena pouze na jeden okruh se do čela dostal Josef Křivánek, který běžel před dvojicí Ivo Vrba a Milan Rovenský. Mezi ženami potom způsobem start cíl začala cestu za vítězstvím Veronika Jenčeková.
Na kole čekal účastníky také jeden okruh po zledovatělých a sněhem pokrytých lesních cestách s náročným úvodním stoupáním. Tuto část nejrychleji zvládl přerovský Ivo Vrba a dostal se do čela závodu. V depu měl k dobru před druhým Petrem Vlčkem náskok téměř jeden a půl minuty. Za vedoucí dvojicí ztrácel další minutu Milan Rovenský.
Lyžařská část byla nejdelší ze všech tří disciplín a byla najeta rolbou po okolních loukách, jela se ve dvou okruzích, v této disciplíně se hodně promíchalo pořadím. Do stíhací jízdy Ivo Vrby se pustil Petr Vlček závodník z Poličky. V prvním okruhu náskok snížil o více než polovinu. Lyžařský okruh byl velmi členitý. Na třetím místě kroužil stále Milan Rovenský.

Vítězem závodu se nakonec stal Petr Vlček (1:11:12), nejrychlejším lyžařským časem, druhý v cíli mohl zvednout ruce nad hlavu Ivo Vrba (1:11:29) a na třetím místě s již větší ztrátou dobruslil Milan Rovenský (1:14:14).
Mezi ženami kralovala Veronika Jenčeková (1:44:20), před domácí Leou Šimečkovou (2:02:20) a Klárou Blažkovou (2:48:30).

Po závodě na všechny čekal guláš a polévka v zahřáté místnosti místní restaurace, kde všichni zhodnotili své výsledky v závodě :-)

Závod byl zařazen také to Krajského triatlonového poháru Vysočiny a zároveň byl vyhlášen Mistrovstvím kraje v Zimním triatlonu. Mistrem kraje v Zimním triatlonu se tak stal Přemysl Chaloupka z Kamenice u Jihlavy, druhé místo získal domácí závodník Marek Papoušek, třetí místo potom vybojoval dobrým lyžařským časem Vojtěch Bořil také ze Žďáru. Mezi ženami se o pódium Krajského mistrovství podělily Lea Šimečková a Klára Blažková.