ČP Aquatlon Olomouc

4.04.2011 -
František Kubínek a Petra Kuříková vyhráli olomoucký aquatlon, čtvrtý díl série českého poháru. Oba získali ke hlavní ceně prémii od firmy Scott.
Petra Kuříková, mistryně světa v biathle, aquatlonové mutaci pořádané federací moderního pětiboje loni v Dubaji, byla 15. v absolutním pořadí. Porazila i bývalé slavné persony, nyní veterány, Jaromíra Horáka nebo Tomáše Kočaře.

„S plaváním jsem byla moc spokojena, ale pak se udělalo nějak teplo a běželo se mi špatně,“ říkala vítězná jablonecká závodnice. „Konkurence mezi ženami pro mě nebyla. Ale chtěla jsem zkusit pětku rychle sama. Běžela jsem v jednom rozběhu s veterány. Já vyrazila jako první, a musela běžet sama. Míra Horák (předseda svazu, pozn. red.) mi funěl na záda, držel se, vystřídal mě ve vedení, ale ve finiši jsem ho udělala. Vnímala jsem i Tomáše Kočaře, vím, že to je legenda. Ale čekala jsem, že mě prožene víc,“ usmívala se.

Mezi muži vládlo brněnské Ekol-kvarteto v čele s Františkem Kubínkem. Na stupně vítězů se nevešel Lukáš Kočař, šestý z loňské olympiády mládeže v Singapuru.

A když jsme u trojice kočařovského klanu - nejrychlejším plavcem byl 16letý dorostenec Jakub Kočař za 4:14. Takže chyběla jen mamka Petra…

„Aquatlon je nejlepší náborová záležitost pro triatlon. Na druhou stranu pak bazén a dráha pro ty nejlepší hodně přísným měřítkem, tam se neschováš. Jsme rádi, že se letošní seriálu hojně účastní obě skupiny závodníků všech kategorií,“ řekl po olomoucké premiéře pořadatel Martin Dvořák, bývalý triatlonový reprezentant, mistr světa v kvadriatlonu i trenér. Vždyť i soutěž rodinných týmů tady obsadilo 15 formací.

„Byl to důležitý test výkonnosti. Ale šla jsem z plného tréninku, možná jsem byla až moc unavená. Mám za sebou soustředění v Alpách ve výšce a dva týdny na Slovensku na kole,“ říkala ještě Petra Kuříková.
Finálový závod aquatlonového poháru se koná 23. dubna v Jablonci nad Nisou na už „olympijských“ tratích 1,5 km plavání – 10 km běh. „Ráda bych to dotáhla k celkovému vítězství,“ dodala Kuříková.
Ostrou sezonu začne duatlonem francouzské ligy v Liévinu 8. května. A k aquatlonu, neboli biathle, chcete-li, se vrátí zase až na podzim. K obhajobě světového titulu vyrazí do Monaka. „Za odměnu,“ těší se.

Aquatlon Olomouc, 4. závod ČP, 400 m plavání + 5 km běh: Muži: 1. Kubínek 21:03 (4:45 + 16:18), 2. Vysloužil 21:04 (4:48 + 16:16), 3. Kroupa 21:19 (4:53 + 16:26), 4. L. Kočař (vš. Ekol Brno) 21:37 (4:46 + 16:51), 5. T. Kabrhel (DTC Litomyšl) 21:39 (4:42 + 16:57), 6. Olšan (Hisport) 21:46 (5:24 + 16:22).
Ženy: 1. P. Kuříková (Bižuterie Jablonec) 23:53 (5:09 + 18:44), 2. Vašinová (SK Hranice) 27:19 (7:33 + 19:46), 3. Březnová (Třebíč) 29:30 (6:04 + 23:26).

Pořadí ČP: Muži: 1. Olšan 285, 2. Lukeš 247, 3. Materna (SKP Alfa Praha) 244, 4. Kočovský (Slavia Praha) 229, 5. Debnár (Šutri Prachatice) 199, 6. Kubínek 198.
Ženy: 1. – 2. Kuříková a Kolářová (Slávia VŠ Plzeň) po 200, 3. Šimáková (Hisport) 198, 4. Hlaváčová (Šutri) 196, 5. Hořejší (Vaněk Jindřichův Hradec) 190.