Macca vs. Norminator

28.09.2007 -
Zatímco Faris Al-Sultan v posledním čísle Triathlete naznačuje, že Chris McCormack jel v loňském roce při havajském ironmanovi v háku (naplno si to ale říci netroufá), Chris se chlubí tím, jak je na tom letos skvěle po cyklistické stránce a těší se na závod. Nařčení z toho, že by při svém posledním představení v Koně hákoval přičítá spíše temperamentu Němců, než tomu, že by měli nějaký konkrétní důkaz pro toto obvinění.

Letošní vítězství v Rothu, při kterém dosáhl skvěleho času 7:54hod., ho prý nakoplo a užívá si trénink s jedinou vidinou, vyhrát letos konečně v Koně. Po té co odjel v Rothu skvělé kolo (4:16hod.) se znovuzrozeným Thomasem Hellriegelem, jeho sebedůvěra vzhledem vrcholu roku výrazně vzrostla. Trochu jí sice zchladil neúspěch na půlce v Monacu, kde se dost vytrápil v náročných výjezdech a nedoběhl. Macca se proto ihned po závodě vrátil domů do Boulderu aby pokračoval v přípravě.

Že půjde letos především o souboj s Maccou si uvědomuje i Normann Stadler. Aby také ne, když se to objeví při otevření jakýchkoliv triatlonových stránek po celém světě. Na začátku září zahájil tradiční přípravu v San Diegu na obhajobu svého (zatím) posledního vítězství. Je pravděpodobné, že hlavním hnacím motorem přípravy bude právě souboj s Maccou.

O jeho letošní závodní sezóně nelze zrovna hovořit jako o vydařené a dá se očekávat, že se bude chtít ukázat. Sparingem na soustředění mu je Jan Raphael, který vlétl letos nečekaně mezi ironmany a v Koně bude jedním z černých koní.

Ostré budou především dlouhé cyklistické tréninky. Před svým prvním vítězstvím v Koně při nich dokázal Stadler prohánět Jurgena Zacka. Od společných tréninků s Raphaelem si pak slibuje především posun v plavání a zrychlení v běhu, kde ho bude tento skvělý krátkotraťař prohánět. To by měla být záruka, že bude Normann na souboj s Maccou dobře připraven.


Macca
Macca


Norminator¨s bike


Norminator


Hodnocení:
Přečteno 720x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
22.10.20Co dělat, když se nedá skoro nic dělat?
14.10.20Šestý ročník extrémního WINTERMANA opanovali Jílek a Štefaničová
8.10.20Cyklistika nebyla o výkonu, ale o přežití a dokončení, říká Jan Tománek
5.10.20Aquatlonový pohár zahájili vítězně Červenka a Přikrylová
30.9.20Dokonce i pár slz ukáplo, říká Pavel Hradil, třetí muž CZECHMANA
26.9.20Byl to extrém, shodli se po CZECHMANOVI vítězní Kočař a Stevens
25.9.20CZECHMAN Triatlon bude! Závodníci půjdou na start ve vlnách
23.9.20UltraVabroušek překonal světový rekord
20.9.20DUATLONOVÉ DÉJÀ VU: TITULY MAJÍ POLÁČKOVÁ A BEDNARSKÝ
20.9.20SUPERSPRINT TRIATLON ZLÍN ZAKONČIL POHÁROVOU SÉRII. ATRAKTIVNÍ ZÁVOD OVLÁDLI GREBÍK A HRUŠKOVÁ