VALACHY DUATLON vyhrál Ondřej Fojtík, závod zlomil návštěvnický rekord

10.05.2015 -
VELKÉ KARLOVICE – Ondřej Fojtík se stal vítězem VALACHY DUATLONU - druhého závodu seriálu VALACHY TOUR 2015, který se konal v sobotu 9. května u hotelu Galik v Resortu Valachy Velké Karlovice. Mezi ženami si zlato odvezla Kristína Lapinová.

Počtem závodníků – 278 dospělých a 200 dětí – VALACHY DUATLON nejen překonal loňskou návštěvnost, ale stal se patrně největším duatlonovým závodem pro širokou veřejnost v České republice. „Duatlon u nás zatím není tak v kurzu jako třeba závody v běhu, horská kola či triatlon. Ty největší akce, zpravidla s delšími distancemi, mívají kolem dvou set závodníků. Velmi nás proto těší, že se podařilo přilákat tolik sportovců, zvláště mezi dětmi. Kapacita dětských závodů byla naplněna do posledního místa, spíše přeplněna, což bylo organizačně hodně náročné,“ uvedl prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil.


Trať VALACHY DUATLONU obnášela 3 kilometry běhu, 15 kilometrů horského kola a 1,5 kilometru běhu. Ondřej Fojtík, loni bronzový, zvítězil v čase 56 minut. „Byl to krásný, i když těžký závod. Po nočním dešti bylo dusno, v terénu to klouzalo. Závodní trasu znám nazpaměť, jezdím sem pravidelně trénovat, přesto mě dnešní bláto překvapilo. Zvláště sjezdy byly dost obtížné a hodně o technice, což asi nepotěšilo ty, kteří nejezdí pravidelně na horském kole, ale pro mě to byla výhoda. Kolo mi dnešní závod vyhrálo,“ pochvaloval si v cíli biker Ondřej Fojtík, profesionální cyklista a několikanásobný vítěz legendárního Drásala. 


Jen osm vteřin za ním dorazil do cíle další z favoritů Svatopluk Janečka, třetí byl nejlepší český běžec do vrchu Tomáš Lichý.

Mezi ženami stylem „start – cíl“ zvítězila Kristína Lapinová, dlouholetá slovenská triatlonová reprezentantka, která se loni vrátila ke sportu po krátké mateřské pauze. „Trať byla moc pěkná, stihla jsem si užít i okolní krásnou přírodu. Terén je tu dost kopcovitý, ale na VALACHY TOUR jsem už potřetí a pomalu si začínám zvykat. Těším se na další závody, hlavně na triatlon a běh,“ pochvalovala si v cíli Lapinová. Druhé místo obsadila Tereza Tvarůžková a třetí byla stejně jako loni Šárka Grabmüllerová. 

Úctyhodným desátým místem zaujal speciální host VALACHY DUATLONU, veslař Ondřej Synek. Dopoledne nejprve jako patron dětských závodů startoval soutěže malých sportovců, trpělivě rozdával autogramy a pózoval před fotoaparáty, po poledni se pak do závodu dospělých zapojil i s manželkou Pavlou. „Vyjet kopce bylo celkem jednoduché. Horší byly sjezdy, kde jsem musel být hodně opatrný, a pak závěrečný běh, ten už bolel. S výsledkem jsem velmi spokojený. Hlavně jsem si to tady skvěle užil. Jsem tady už potřetí a moc se mi tu líbí,“ vyprávěl Ondřej Synek, jenž účast v duatlonu opět spojil s krátkou relaxační dovolenou v zázemí místního Spa hotelu Lanterna. „Nádherná příroda, klid, na Lanterně tradičně skvělá kuchyně, mé oblíbené frgály, k tomu relaxace ve wellness… Skvěle jsem si vyčistil hlavu,“ pochvaloval si Ondřej Synek, který dal Valašsku přednost před závodem světového poháru ve veslování ve Slovinsku. „Smekám před všemi dětmi, které jsem na VALACHY DUATLONU viděl závodit. Bylo jich opravdu hodně a postavit se na start takového závodu, to chce hodně odvahy,“ dodal.

Dalším závodem série VALACHY TOUR bude 11. července maraton horských kol BIKE VALACHY. Již je možné se do něj registrovat na www.valachytour.cz, stejně jako do zbylých dvou závodů seriálu – triatlonu VALACHY MAN (7. 8.) a běžeckého závodu BĚHEJ VALACHY (24. 10.). Při všech dalších akcích budou součástí také závody pro děti.


Vítězové VALACHY DUATLONU:

Muži:
1. Ondřej Fojtík (FORCE KCK Zlín) 0:56:40
2. Svatopluk Janečka (Ski-turist Velké Karlovice) 0:56:48
3. Tomáš Lichý (TJ TŽ Třinec) 0:58:07

Ženy:
1. Kristina Néč-Lapinová (Rocktechnik) 1:10:53
2. Tereza Tvarůžková (VRVteam) 1:12:43
3. Šárka Grabmüllerová (B&H České Budějovice) 1:13:01


Hodnocení:
Přečteno 554x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.1.21VITAR sport posiluje: k Enervitu přibral i Royal Bay
18.12.20Příští rok si vyzkouším, jak chutná Ironman, říká král triatlonu
14.12.20Koruna pro Krále triatlonu má nového majitele. Triatlonistou sezony je Lukáš Kočař!
13.12.20Co najdete, když otevřete šatník sportovkyně? Kultovní značky, které musíte mít!
11.12.20V téhle divné době mi chybí parta závoďáků, říká Michal Piloušek
9.12.20Český triatlon vstoupí do roku 2021 s novou tváří
2.12.20Naše šance pro účast na OH v Tokiu vede přes štafety, říká kouč repre Lukáš Vrobel
29.11.20Zuzana Bartasová: Soutěživá jsem hodně, nikdy jsem nedokázala jít na závod s tím, že si ho jdu jen užít
20.11.20Pestrost je ideální koření motivace, říká Jan Šneberger
19.11.20Ironman dream