Závod měl výbornou atmosféru, shodují se Truhlář s Otrubovou, vítězové Klasik duatlon Příbram

9.09.2014 -
Luboš Truhlář svým vítězstvím v neděli potvrdil celkové prvenství v seriálu Ford Czechman Tour a duatlonová mistryně Slovenska Veronika Otrubová zvítězila před druhou Janou Candrovou o necelé tři minuty. Těsně po závodě nám poskytli následující rozhovor.

S jakým cílem jste šli do závodu?

Veronika: Po prezretí štartovnej listiny, som usúdila, že by som sa mohla vtesnať do prvej 3, povedala som si, že sa pokúsim udržať s prvými pretekárkami a uvidím na čo budem mať. Môj cieľ bol, sústrediť sa na bicykli, a ísť naplno, aby som si nevytvorila veľkú stratu.

Luboš: Vzhledem k tomu, že se jednalo o duatlon - byla eliminována moje nejslabší disciplína plavání tak jsem se chtěl poprat o nejvyšší stupně. 


Jak se závod vyvíjel z vašeho pohledu? 

Veronika: Prvých 5 km sa mi bežalo dobre, snažila som sa aby mi Jana Candrová veľmi neušla, celý čas som ju mala pred sebou. V druhom 2,5 km okruhu som ju už mala pár metrov pred sebou a do depa som dobehla pár sekúnd za ňou. Priateľ mi oznámil, že prvá žena, ktorá dobehla je asi 1 min pre nami, tak môj cieľ bol ju dostihnúť. Po pravde som nečakala tak náročnú trať na bicykli a po prvom okruhu som sa obávala, ako sa mi pôjde tých 6 okruhov. Táto trať sa mi zdala dokonca tažšia ako na Pilmanovi. Myslím, že už v prvom alebo druhom okruhu som dostihla prvú bežkyňu a náskok som si zväčšovala. Takže na vedúcu pozíciu sa dostala podľa očakávanie Jana Candrová ale každým kolom si odo mňa zväčšovala odstup, každé kolo o cca 40s. Naozaj som nedúfala, že by som ju mohla na behu dobehnúť, môj cieľ bol bežať naplno, nech dobehnem na akomkoľvek mieste.  

Luboš: První krátký běh na 5 km o ničem nerozhodoval a byl spíše zahřívací částí na kolo. Nenechal jsen se ani rozhodit úprkem Davida Gerycha, excelentního běžce, a běžel jsem si svoje tempo spolu s dalšími favority. Moje taktika do cyklistiky byla nikam se nehnat, držet se na čele a nenechat si nikoho ujet. To se víceméně povedlo, jediný kdo se utrhnul byl Tomáš Kabrhel, ale později na to doplatil a závod nedokončil. Do druhého běhu jsme vybíhali tedy opět společně s Tomášem Eklem, Petrem Minaříkem a Jakubem Langhammerem. Do prvních dvou okruhů jsem nasadil vyšší tempo a snažil se skupinu roztrhat. Během 5 km jsem si vytvořil náskok cca 1-2 minut na Petra Minařík a ten jsem si již pohlídal až do konce závodu.


Co říkáte na organizaci závodu? Jak se vám líbila atmosféra, která v Příbrami panovala?

Veronika: Organizácia bola ako vždy na českých pretekoch výborná, trať bola perfektne označená, organizátori usmerňovali premávku, takže nebol problém s autami. Atmosféra taktiež podľa očakávania výborná, ktorú skvele dotvárali moderátori. 

Luboš: Závod byl velice dobře zorganizovaný, tratě byly dobře značené a také mám rád když se jezdí/běží více okruhů. Cyklistika vedla po opravených silnicích, počasí vyšlo na jedničku, takže to byl opravdu příjemný závod koncem sezóny. Musím rozhodně pochválit Petra Švarce, jeho kolegy a všechny dobrovolníky za organizaci závodu a také nesmím zapomenout na úžasného Pepu Svobodu, který se staral o skvělou atmosféru během závodu. 

Letošní závodní sezona se chýlí ke konci. Co máte ještě v plánu? 

Veronika: Toto bol môj posledný pretek v sezóne, takže túto sezónu som nemohla ukončiť krajšie ako víťazstvom, teraz si dávam do  konca septembra tréningové voľno, chystáme sa s priateľom na týždeň do Tatier, kde si trochu oddýchneme a od októbra by som sa chcela naplno pustiť do trénovania hlavne plávania.  

Luboš: Co nejvíc plavat, jezdit na kole a běhat. Chtěl bych se zúčastnit ještě co nejvíce závodů (duatlonů nebo jen cyklistických) hlavně kvůli udržení tréninkové tempa a motivaci k tréninku, která už koncem sezóny upadá. A taky doufám, že vydrží v Čechách co nejdéle hezké počasí a bude aklimatizace co nejjednodušší.


 

 

Hodnocení:
Přečteno 1626x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.1.21VITAR sport posiluje: k Enervitu přibral i Royal Bay
18.12.20Příští rok si vyzkouším, jak chutná Ironman, říká král triatlonu
14.12.20Koruna pro Krále triatlonu má nového majitele. Triatlonistou sezony je Lukáš Kočař!
13.12.20Co najdete, když otevřete šatník sportovkyně? Kultovní značky, které musíte mít!
11.12.20V téhle divné době mi chybí parta závoďáků, říká Michal Piloušek
9.12.20Český triatlon vstoupí do roku 2021 s novou tváří
2.12.20Naše šance pro účast na OH v Tokiu vede přes štafety, říká kouč repre Lukáš Vrobel
29.11.20Zuzana Bartasová: Soutěživá jsem hodně, nikdy jsem nedokázala jít na závod s tím, že si ho jdu jen užít
20.11.20Pestrost je ideální koření motivace, říká Jan Šneberger
19.11.20Ironman dream