Klasik duatlon v Příbrami uzavře letošní seriál Ford Czechman Tour

3.09.2014 -
Tuto neděli v pravé poledne u přírodního koupaliště v Příbrami odstartují borci a borkyně k duatlonovému klání. Budou tak mít poslední příležitost připsat si body do celkového bodování seriálu. Podle slov organizátora Petra Švarce je vše připraveno a závodníci se mohou těšit i na bohatý doprovodný program.
Nic není rozhodnuto, závod v Příbrami rozhodne o vítězích šestidílného seriálu FORD CZECHMAN TOUR v dlouhém triatlonu a duatlonu.

Hlavní závod je opět na osvědčených tratích 5 km běh - 60 km kolo - 15 km běh. První běh je tvořen 2 okruhy 2,5 km, kolo se jede na 6 kolech 10 km, závěrečná porce pak 6 x 2,5 km dá 15 km běhu na závěr. Stejně jako loni jsme zařadili i vložený závod pro sportovní veřejnost na tratích 5 km běh - 20 km kolo - 5 km běh, které jsou zkrácenou verzí hlavního závodu.
Doporučené je silniční kolo, můžete ale použít i horské nebo trekingové kolo. Oba běhy jsou vedeny po stejné trati a jsou cca z 1/2 vedeny po zpevněných cestách, z 2/2 po asfaltu bez provozu v okolí příbramských rybníků - Novák a Fialák.

Trať kola je také okruhová, jede se šest 10-ti kilometrových okruhů s občerstvovačkou v každém kole. Na trati je jedno delší "jetitelné" stoupání, trať bude částečně uzavřena, částečně zjednosměrněna. Přesto prosím dodržujte pravidla silničního provozu a pravidel ČSTT. Závodí se bezhákově s přísným postihem prohřešků !!Přihlásit se můžete on-line přes www.triklubpribram.cz nebo na místě při prezentaci do 11 h.

Všichni účastníci dostanou účastnické tričko a památeční medaili.

Po závodě můžete zklidnit žaludek plný gelů silným vývarem a poté se nafutrovat výborným gulášem nebo těstovinami s pivem či pitem, popř. koláčky z domácí pekárny.

Protože se závod koná v areálu přírodního koupaliště, kde je omezená možnost následné hygieny, zajistíme možnost se umýt v některém blízkém sportovním zařízení. Bohužel v příbramském Aquaparku v současné době probíhá rekonstrukce, takže Vás budeme ještě informovat, kde to bude. Během dopoledne proběhnou i vložené závody v MTB duatlonu dětí, kteří budou závodit na tratích v areálu Nového rybníku. Jejich start je od 9.00 h, závodit budou ročníky 2004 - 2009 na tratích dle propozic. Poté nastoupí ke svému závodu školní děti v rámci Středočeského poháru mládeže, kde běh bude také na Nováku, kolo MTB je vyvede po trati běhu hlavního závodu.

Vypsána je také kategorie max. tříčlenných štafet s možností libovolného střídání úseků po dokončeném okruhu, dále kategorie příbramáků, žižkovských tygrů (zvláštní SKI skupina) a bafuňářů (lidé z pořadatelských teamů celého seriálu).

Spolu s týmem pořadatelů se na Vás těší ředitel závodu Radek Eliáš, Petr Švarc a Aleš Barášek

Hodnocení:
Přečteno 1515x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.1.21VITAR sport posiluje: k Enervitu přibral i Royal Bay
18.12.20Příští rok si vyzkouším, jak chutná Ironman, říká král triatlonu
14.12.20Koruna pro Krále triatlonu má nového majitele. Triatlonistou sezony je Lukáš Kočař!
13.12.20Co najdete, když otevřete šatník sportovkyně? Kultovní značky, které musíte mít!
11.12.20V téhle divné době mi chybí parta závoďáků, říká Michal Piloušek
9.12.20Český triatlon vstoupí do roku 2021 s novou tváří
2.12.20Naše šance pro účast na OH v Tokiu vede přes štafety, říká kouč repre Lukáš Vrobel
29.11.20Zuzana Bartasová: Soutěživá jsem hodně, nikdy jsem nedokázala jít na závod s tím, že si ho jdu jen užít
20.11.20Pestrost je ideální koření motivace, říká Jan Šneberger
19.11.20Ironman dream